Spowalnianie telefonów iPhone przez Apple odbiło się sporym echem w mediach. Wszyscy zarówno klienci jak i dziennikarze zadawali sobie pytania dlaczego producent postąpił właśnie w ten sposób. Wydaję się, że wszystko jest już jasne.
 
Na stronie internetowej Apple Polska pojawiło się oficjalne stanowisko wyjaśniające zamieszanie ze spowalnianiem modeli iPhone. Polski oddział zdementował tym samym kwestię ceny odpłatnej wymiany baterii w modelach iPhone 6 oraz nowszych modeli kwalifikujących się do takiej obsługi. Już dziś wiemy, że kwota jaką przyjdzie zapłacić klientom za taką wymianę wynosi 129 zł, a nie 149 jak wskazywały pierwsze informacje w sieci pochodzące głównie z Twittera od Pauliny Żelichowskiej (@zelichofska). W tym miejscu warto dodać, że konto owego użytkownika już nie istnieje. Nie wiadomo dlaczego.

Cała obniżka obowiązuje na całym świecie do końca grudnia 2018 roku. Program odpłatnej wymiany akumulatorów będzie dotyczył telefonów, w których serwisy Apple stwierdzą taką potrzebę. Oprócz tego dowiadujemy się również, że już z początkiem 2018 roku pojawi się aktualizacja oprogramowania iOS „zawierająca nowe funkcje, dzięki którym użytkownik będzie mógł dokładniej zapoznać się ze stanem baterii swojego iPhone’a i sprawdzić, czy jej kondycja wpływa na szybkość działania urządzenia”. Oficjalny komunikat zakończył wszystkie spekulacje oraz przecieki pochodzące z rynku. Na stronie możemy również przeczytać wyjaśnienie całej sytuacji wskazujące dlaczego firma Apple postąpiła w taki, a nie inny sposób.
 
Źródło: Apple Polska