ElektronikaInternetNews

MWC 2017: Intel przyśpiesza wprowadzenie technologii 5G

Rozwiązania 5G zapewnią całej branży nowe, przełomowe możliwości — od wyjazdu na ulice autonomicznych samochodów po powstawanie inteligentnych miast. Intel, który jest zaangażowany w rozwój tej technologii, podczas targów MWC prezentuje szereg rozwiązań, nie tylko ułatwiających, ale istotnie przyspieszających nadchodzącą transformację.

 

Implementacja technologii 5G to proces, który już się rozpoczął i obejmuje transformację sieci, chmury obliczeniowej oraz samych użytkowników. Ewolucja mobilności wykracza poza smartfony, a 5G staje się jedną z najważniejszych transformacji, w kontekście czekających nas zmian. 5G to przede wszystkim szereg nowych możliwości, takich jak jeszcze szybszy rozwój autonomicznych samochodów, inteligentnych miast, czy IoT (Internet rzeczy). Epoka 5G to w istocie fantastyczna, elastyczna sieć, która łączy wszystko ze wszystkim i każdego z każdym. Sieć zapewni nowe możliwości techniczne, od dostaw produktów dronami po samojezdne samochody.

Istotna różnica wprowadzana przez 5G polega na tym, że wszystkie autonomiczne maszyny oraz dbające same o siebie fabryki, pojazdy i szpitale będą wykonywać swoje funkcje dzięki łączności sieciowej realizowanej w ułamku sekundy, całkowicie bezbłędnie. Podczas ubiegłorocznych targów Mobile World Congress (MWC) Intel ogłosił plany dotyczące produktów 5G oraz przyśpieszenia wprowadzania próbnej platformy mobilnej pierwszej generacji, której branża może natychmiast użyć do tworzenia szybkich prototypów, integracji i testowania. Zapowiedziano także podpisanie umów z czołowymi dostawcami sprzętu telekomunikacyjnego i usług, z którymi firma podjęła współpracę przy opracowywaniu próbnej platformy 5G. Ważnym wydarzeniem z zakresu rozwoju 5G było ogłoszenie pierwszego, globalnego modemu Intel® 5G Modem , który obsługuje zarówno pasmo poniżej 6 GHz, jak i pasmo mikrofalowe, co stanowi ważny krok ku łączności w wielu różnych zastosowaniach.

Podczas MWC 2017 Intel pokaże, w jaki sposób można efektywnie zestawić poszczególne elementy składowe 5G. Technologie Intel przyspieszają rozwój 5G w chmurze i wśród użytkowników Intel rozpoczął inwestycje w technologie chmury i sieci rdzeniowych, co już dziś zaowocowało znacznymi osiągnięciami w obszarze łączności oraz sieci rdzeniowych nowej generacji.

  • Intel® Mobile Trial Platform (mobilna platforma testowa 3 generacji) to wydajne środowisko programistyczne umożliwiające szybszą integrację i testowanie urządzeń 5G oraz bezprzewodowych punktów dostępowych. Intel wspólnie z operatorami z wielu krajów pracuje nad tworzeniem, prototypowaniem i testowaniem rozwiązań 5G z wykorzystaniem nowej platformy, która będzie podlegać dalszej ewolucji.
  • Intel® XMM™ 7560 Modem do zaawansowanych urządzeń LTE nowej generacji. Nowy modem umożliwi transmisje LTE z szybkością gigabitową, przy czym jeden produkt będzie obsługiwać wszystkie standardy transmisji na całym świecie. Modem będzie produkowany przy użyciu procesu 14 nm Intela i będzie obsługiwać metodę CDMA.
  • Kompleksowa oferta technologii dla komputerów mobilnych, umożliwiająca operatorom telekomunikacyjnym transformację sieci w ramach przygotowań do wdrażania 5G. Obejmuje ona technologie, które wspólnie zapewniają większe bezpieczeństwo, wyższą wydajność oraz wbudowane funkcje analityczne pochodzące od centrum przetwarzania danych po brzeg sieci.
  •  
    Przejście na 5G to historyczny moment dla całej branży technologicznej. Dlatego już teraz należy zacząć wprowadzać zasadnicze zmiany i przekształcać swoje sieci w celu spełnienia zróżnicowanych wymagań 5G w zakresie szybkości, czasu reakcji, zużycia energii oraz skalowalności. 5G to nie tylko ewolucyjna zmiana technologii, lecz całkowite jej przeobrażenie. Spowoduje transformację całych branż, wprowadzenie nowych kategorii produktów i powstanie nowych modeli biznesowych. Zmieni to na lepsze sposób postrzegania świata przez ludzi oraz sposób działania przedsiębiorstw.

    Karol

    Techmaniak wspierający wszystkich miłośników nowych technologii.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *