Kolejne sklepy internetowe na czarnej liście, sprawdź, gdzie nie kupować

0
fot. Affiliate Mission

UOKiK ostrzega przed dwoma sklepami internetowymi, handlującymi markową odzieżą. Klienci nie otrzymują ani towaru, ani zwrotu pieniędzy.

 

Oświadczenie UOKiK oraz skierowanie sprawy do prokuratury jak widać przyniosło ekspresowy skutek. Domeny www.mojezakupy.net oraz www.enbutique.com, pod którymi jeszcze przed chwilą były dostępne dwa sklepy internetowe ze wspólnym właścicielem, właśnie przestały funkcjonować.

To żadna firma! Oszukują ludzi! Nie można skontaktować się telefonicznie. Pisanie maili mija się z celem. Mają…

Opublikowany przez Hermenegilda Kociubińska na 10 styczeń 2017

Do UOKiK przychodziły liczne skargi od klientów ww. sklepów, w których informowano o oszustwach finansowych – braku towaru oraz braku zwrotu przelanych pieniędzy. Przedstawiciele urzędu skierowali sprawę do prokuratury oraz zachęcają poszkodowanych, aby złożyli skargi na policję.

Marek Niechciał, prezes UOKiK:

“Przeanalizowane przez nas skargi sugerują, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa. O procederze zawiadomiliśmy organy ścigania, a konsumentów informujemy o podjętych działaniach”

Aktualnie odzyskać pieniądze mogą osoby, które płaciły za pomocą karty. Środki po złożeniu reklamacji do banku zostaną zwrócone dzięki funkcji chargeback. Niestety osoby, które wybrały inny rodzaj płatności będą musiały poczekać na interwencję organów ścigania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSteam zmieni szatę graficzną
Następny artykułJaponia przerobi stare telefony na medale olimpijskie
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.