Paint zostaje!

0

Miał zniknąć, ale jednak nie zniknie, a to dzięki ogromnemu odzewowi ze strony klientów. Po ogłoszeniu wycofania Painta w najnowszej aktualizacji, mnóstwo ludzi wyrażało sprzeciw.

 

Ostatnimi dniami sieć zalała informacja o tym, że program MS Paint, podstawowe narzędzie do rysowania w systemie Windows, ma zostać z niego wycofane. Początkowo aplikacja, która grzeje miejsce już od 32 lat, miała całkowicie zniknąć.

Sprzeciw jednak wyrażali praktycznie wszyscy – od pojedynczych ludzi aż po korporacje i osoby publiczne.

Micorosoft dostrzegł ten ogromny feedback i poinformował, że co prawda Paint zniknie z domyślnego pakietu akcesoriów systemu Windows, będzie można go znaleźć w sklepie Microsoft i po prostu zainstalować.

“Dzisiaj ujrzeliśmy ogromny zalew sprzeciwu oraz nostalgii w związku z MS Paint. Jeśli jest coś, czego się nauczyliśmy, to z pewnością mowa o fakcie, że po 32 latach MS Paint ma mnóstwo fanów. To coś niesamowitego – móc zobaczyć tyle sentymentu dla naszej starej aplikacji(…)

MS Paint zostaje, otrzyma tylko nowy dom w Windows Store, gdzie będzie dostępny za darmo

ŹRÓDŁOMicrosoft
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBardzo tanie, dobre laptopy? Sprawdź modele poleasingowe!
Następny artykułRecenzja TP-Link Smart Wi-Fi Plug
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.