Lubuntu wkroczy w nowoczesny świat

0
rifkivalkry.net

Systemy z rodziny Linuxa możemy podzielić na kilka rodzajów. Od tych przeznaczonych wyłącznie do zastosować serwerowych przez bardzo zaawansowane maszyny aż do najlżejszych dystrybucji przeznaczonych na słabe maszyny. Jednym z mało wymagających systemów operacyjnych jest Lubuntu, czyli dystrybucja działająca w oparciu o środowisko LXDE.
 
Niewielkie wymagania sprzętowe i odpowiednia optymalizacja sprawiły, że Lubuntu reklamowany był, jako system operacyjny dla starszych maszyn. Niestety obecnie ,,stara maszyna” to ok 8-10 letni komputer, który z pewnością poradzi sobie z innymi wersjami Linuxa.
 

linux-magazine.com

 
W tym roku twórcy w/w wersji postanowili wprowadzić kilka zmian. Po pierwsze porzucono domyślne środowisko graficzne na rzecz nowego, bardziej nowoczesnego LXQt. Dodatkowo pojawi się wsparcie dla nowych technologii oraz praca oparta o biblioteki Qt.
 
Mimo nowych planów deweloperzy zapewniają, że nowe wersje systemu również będą szybkie i wydajne.
 
Źródło: lubuntu.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł8 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając hosting
Następny artykułKonkurent Apple już na rynku – Samsung Galaxy Tab S4
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.