fot. Jakub Schulz

Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 to propozycja dla osób żyjących aktywnie. Spotkania biznesowe, praca poza biurem, a w domu chwila dla relaxu. Te wszystkie czynności możemy wykonać przy użyciu urządzenia ThinkPad z 2018 roku.
 
X1 Carbon oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczające, a to za sprawą osłony ThinkShutter, której zadaniem jest zakrywanie przedniej kamery internetowej HD oraz czytnik linii papilarnych Match-on-Chip ze specjalnie opracowaną technologią zapobiegającą oszustom. Takie zabezpieczenia mogą być przydatne w ochronie ważnych danych firmowych czy naszych prywatnych. Dodatkowo zaraz po zakupie urządzenia otrzymujemy narzędzie Microsoft pod nazwą AutoPilot, który umożliwia automatyczną konfigurację komputera odpowiednio do potrzeb firmy.
 
Na pokładzie znajdziemy procesor Intel Quad Core 8 generacji, który osiąga wydajność o 35% większą w porównaniu do poprzedniego modelu X1 Carbon. Szybka pamięć LPDDR3 do 16 GB pozwoli nam na niezawodną pracę w zaawansowanych programach. Opcjonalnie można dodać do urządzenia modem LTE-A, który zapewni nam Internet w każdym miejscu, gdzie zasięg sieci Wi-Fi jest niemożliwy. Do internetowej kamery HD możemy wybrać opcję z kamerą na podczerwień. Dzięki niej możemy korzystać z technologii Glance łączącej w sobie śledzenie twarzy i spojrzenia. To z kolei umożliwia efektywną i szybką pracę.
 
Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6 oferuje solidną, elegancką obudowę w kolorze czarnym. Możemy również wybrać lekki wyświetlacz dotykowy FullHD lub ekscytujący ekran z technologią HDR Dolby Vision o szerokim zakresie dynamiki i rozdzielczości WQHD.
 
Lenovo oferuje technologię RapidCharge, która zapewnia użytkownikowi do 12 godzin na baterii już po godzinie ładowania baterii, a w pełni naładowana bateria pozwala na 15 godzin pracy.
 
Technologia Intel Thunderbolt umożliwia błyskawiczny transfer danych przy wykorzystaniu USB typu C z szybkością do 40 GB/s. Po podłączeniu kabla Thunderbolt 3 do gniazda USB typu C można uzyskać czterokrotnie szybszą transmisję danych oraz dwukrotnie większą przepustowość sygnału video.
 
Komputer został poddany ponad 200 testom pod kątem zgodności z 12 wymaganiami normy wojskowej. Dzięki temu przyszły użytkownik nie musi się martwić o upadek, zalanie czy inne niespodzianki zaliczając do nich arktyczny mróz czy burzę piaskową.
 
SPECYFIKACJA:
 
PROCESOR:
 
– Intel Core vPro 8 generacji
 
– Intel Core 8 generacji
 
SYSTEM OPERACYJNY:
 
– Windows 10 Pro 64 – zalecany
 
– Windows 10 Pro
 
– Windows 10 Home
 
GRAFIKA:
 
– wbudowana Intel UHD Graphics 620
 
PAMIĘĆ OPERACYJNA:
 
– 16 GB LPDDR3 2133 MHz
 
– 8 GB LPDDR3 2133 MHz
 
PAMIĘĆ MASOWA:
 
– 1 TB SSD OPAL2 PCIe TLC
 
– 512 GB SSD OPAL2 PCIe TLC
 
– 256 GB SSD OPAL2 PCIe TLC
 
– SSD SATA 128 GB
 
KAMERA:
 
– HD 720p z osłoną ThinkShutter
 
– Kamera na podczerwień
 
BATERIA:
 
– Do 15 godzin, zintegrowana, litowo-jonowa 57 Wh z technologią RapidCharge
 
WYŚWIETLACZ:
 
– 14’’ FHD IPS
 
– 14’’ FHD IPS (dotykowy)
 
– 14’’ WQHD
 
– 14’’ WQHD HDR
 
Dźwięk:
 
– Dolby Audio Premium
 
– Dolby Atmos przez słuchawki
 
– Podwójny mikrofon z funkcją eliminacji hałasu
 
ZABEZPIECZENIA:
 
– Funkcje uwierzytelniania Fast Identity Online
 
– dTPM 2.0
 
– Dotykowy czytnik linii papilarnych Match-on-Chip
 
– Windows Hello
 
– ThinkShutter
 
– Gniazdo linki Kensington
 
KOLOR:
 
– Czarna z kolorowymi zawiasami
 
GNIAZDA WEJŚCIA/WYJŚCIA:
 
– 2 Intel Thunderbolt 3
 
– 2 USB 3.0
 
– HDMI
 
– Gniazdo słuchawkowe/mikrofonu
 
– Czytnik kart MicroSD 4w1
 
– Natywny adapter Ethernet
 
ŁĄCZNOŚĆ:
 
– WWAN
 
– WLAN
 
– Bluetooth 4.2
 
– NFC (opcjonalnie)
 
WYMIARY:
 
– 323,5 mm x 217,1 mm x 15,95 mm
 
MASA:
 
– 1,13 kg
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here