Lenovo po ostatniej swojej konferencji zaprezentowało nam naprawdę świetne propozycje urządzeń mobilnych. Wygląda na to, że chiński producent dopiero się rozkręca. Na horyzoncie widać nowy smartfon oznaczony nazwą Moto X (2016). Dzięki programowi Geekbench poznaliśmy również specyfikacje tego urządzenia.

 

Lenovo Moto X (2016) to smartfon, który jeszcze nie doczekał się oficjalnej prezentacji, a już o nim głośno. Wszyscy czekamy na potwierdzenie tego urządzenia i premierę smartfona o kodowej nazwie XT1662. Lenovo pokazało już swoje najsilniejsze flagowce, dlatego nowe moto X (2016) będzie plasować się raczej jako mid-range. Specyfikacja urządzenia (oczywiście prawdopodobna) również nie wygląda najgorzej. Zacznijmy od tego, że producent postanowił zastosować chipset Helio P10 firmy Mediatek, który posiada 8 rdzeni Cortex-A53 wraz z grafiką Mali-T860. Dotychczas Lenovo Moto korzystało z Mediateka w przypadku telefonów z rodziny G. Wyświetlany obraz będziemy przeglądać na 5 calowym ekranie o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Taka wielkość ekranu w zupełności pozwala na swobodne surfowanie po internecie, czy przeglądanie innych informacji. Jednak do tego potrzebujemy jeszcze przyzwoitą ilość pamięci RAM gdzie w Moto X (2016) wynosi ona aż 3 GB. Smartfon posiada dodatkowo 32 GB pamięci na pliki użytkownika, niestety na razie brak jest informacji o czytniku na kartę pamięci. Zdjęcia będzie można wykonać przy pomocy 16 mpix aparatu, zaś te do selfie cykniemy przy pomocy sensora 8 mpix. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Android 6.0.

fot.motorolapolska.pl
fot.motorolapolska.pl

Niestety na chwilę obecną nie znana jest nam data premiery. Obserwując jednak telefony z rodziny X możemy podejrzewać, że na pewno już niedługo poznamy XT1662 w pełnej okazałości. Pozostaje jedynie czekać cierpliwie i obserwować wszystkie poczynania producenta, który ostatnim czasem ma dużo do pokazania na rynku.

Źródło: digitseek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here