Japonia przerobi stare telefony na medale olimpijskie

0
fot. piggybankbuilder

Z okazji nadchodzących mistrzostw olimpijskich w Tokio, które odbędą się w 2020 roku, obywatele Japonii będą mogli oddawać swoje stare telefony w celu przerobienia ich na medale.

 

Jeśli ilość zebranych telefonów będzie wystarczająca, aby przerobić je na 5000 złotych, srebrnych i brązowych medali, wówczas trafią one na igrzyska. W tym celu będzie potrzebne około 8 ton metalu. Akcja ta jest motywowana poprzez dokument Recomendation 4 of Olympic Agenda 2020, który proponuje wdrażanie środków zrównoważonego rozwoju w zakresie gospodarki, społeczeństwa oraz środowiska.

fot. Sports Illustrated

Japoński Komitet Olimpijski w kwietniu rozpocznie akcję stawiania specjalnych pojemników na stare telefony w biurach oraz sklepach elektronicznych. Ciekawe – czy obywatelom uda się zebrać wystarczająco komórek?

ŹRÓDŁOTechCrunch
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolejne sklepy internetowe na czarnej liście, sprawdź, gdzie nie kupować
Następny artykułTOP10 największych firm na świecie
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.