News

Jaki telefon dla seniora wybrać? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Telefony stacjonarne w domach są już rzadkością, zostały niemal całkowicie wyparte przez telefony komórkowe. Nic dziwnego; są mniejsze, generują niewielkie koszty i można je zabrać ze sobą, kiedy opuszczamy mieszkanie. Młodzi ludzie stawiają na nowoczesne smartfony ze świetnymi aparatami i mnóstwem funkcji dodatkowych. Starsze osoby często nieufnie patrzą jednak na te technologiczne nowinki i wolą telefony proste, łatwe w obsłudze. Na co więc zwrócić uwagę, kiedy wybieramy telefon dla starszej osoby?

Telefon komórkowy – dlaczego warto go mieć?

Niektóre starsze osoby wzbraniają się przed posiadaniem telefonu komórkowego – uważają że aparat telefoniczny w domu w zupełności im wystarczy. Niestety, to nie do końca prawda. Co jeśli nasz rodzic lub dziadek będzie potrzebował pomocy, kiedy wyjdzie z domu na zakupy czy do lekarza? Dzięki komórce zdoła nie tylko zadzwonić, ale będzie mógł też pisać SMS-y i utrzymywać stały kontakt z krewnymi, nawet jeśli mieszkają w znacznej odległości.

Zobacz polecane telefony komórkowe na stronie: https://www.neo24.pl/gsminavi/telefonykomorkowe.html.

Telefon komórkowy – najważniejsze funkcje

Zastanawiasz się, jaki telefon dla seniora będzie najlepszy? Pamiętaj, że ma służyć starszej osobie, dlatego powinien być większy i łatwy w obsłudze. Nie patrz raczej na najnowsze wersje smartfonów, ale skup się na tradycyjnych telefonach komórkowych.

Ekran

Starsze osoby mają często problemy ze wzrokiem, dlatego wybierz taki model telefonu, na którym bez problemu odczytają i napiszą wiadomości. Najlepiej, żeby przekątna ekranu liczyła powyżej 1,7 cala. Kontrast powinien być wysoki, a czcionka duża i czytelna

Obudowa

Musi być wytrzymała, odporna na wstrząsy, upadki, a najlepiej też na kontakt z wodą. Oczywiście zawsze możesz dokupić etui, które uchroni telefon przed różnymi przykrymi niespodziankami.

Zobacz polecany telefon Maxcom MM720.

Bateria

Im bardziej wytrzymała, tym lepiej – osoba nieprzyzwyczajona do telefonu komórkowego często może bowiem zapominać o jego ładowaniu. Najlepiej, jeśli komórka potrafi wytrzymać kilka dni zwykłego użytkowania. Warto też zdecydować się zakup stacji dokującej, którą można umieścić w widocznym miejscu, na przykład na stole.

Intuicyjność

Telefon dla seniora powinien być pozbawiony wielu skomplikowanych funkcji i aplikacji. Wskazane, aby aparat był prosty w obsłudze – interfejs musi być przejrzysty, klawisze większe, a głośnik wytrzymały i ze sporym zakresem regulacji.

Zobacz polecany telefon Nokia 105 Black 2017 Dual Sim.

Dodatkowe funkcje

Martwisz się o bezpieczeństwo rodzica lub dziadka? W takim razie zdecyduj się na model telefonu, który posiada funkcję SOS. Dzięki niej w razie jakiegoś nagłego wypadku można błyskawicznie zadzwonić lub wysłać wiadomość pod wybrany numer. Telefon komórkowy może też z powodzeniem zastąpić organizer, budzik, radio oraz aparat fotograficzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *