Oglądanie filmów lub seriali to w dzisiejszych czasach powszechna i dość bardzo lubiana czynność. Szereg dostępnych platform streamingowych i ich stale powiększająca się liczba zachęcają coraz więcej osób do spędzania wolnego czasu przed ekranem komputera czy telewizora. Oglądać można nie tylko w domu – urządzenia mobilne stają się coraz popularniejszym narzędziem do śledzenia nowych odcinków ulubionych seriali. W okresie letnim znacznie częściej organizowane są przyjęcia na świeżym powietrzu – w ogrodzie, przy grillu czy w plenerze. Chcąc wspólnie obejrzeć na większym ekranie zdjęcia z urlopu, film lub nowy sezon serialu można skorzystać z wielu narzędzi, ale najczęściej jest to rzutnik lub projektor.

Projektor jest urządzeniem, które najczęściej zastępuje w tych czasach telewizor. Trzeba dodać, że rzutnik i projektor to dwa inne urządzenia, ale obecnie traktuje się je jako synonim, tj. jeden sprzęt. Możliwości technologiczne pokazują, że czasem wystarczy niewielka „kostka”, która może wyświetlić obraz do filmu o przekątnej nawet 80 cali. Nowoczesne rzutniki stopniowo zastępują duże ekrany. Powodem jest nie tylko możliwość działania z takim urządzeniem, ale również i cena. Klienci zdają sobie sprawę, że telewizor to urządzenie, które zazwyczaj ustawimy w salonie. Co w sytuacji, kiedy chcielibyśmy obejrzeć nasz ulubiony program lub film na ogrodzie albo w innej części pokoju? Projektor będzie do tego idealnym rozwiązaniem.

Przenośny/mobilny rzutnik sprawdzi się on nie tylko w domach jednorodzinnych – będzie idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań (np. do mniejszej sypialni). Czasami w ciasnych pomieszczeniach trudno jest zawiesić telewizor na optymalnej wysokości nie wpędzając się z dodatkowe koszty instalacji. W takich przypadkach warto rozważyć alternatywne urządzenia, które mogłyby zastąpić telewizor. Projektory i ekrany projekcyjne to  urządzenia, które często niesłusznie są niedoceniane przez klientów. Nowoczesne urządzenia mogą bez problemu łączyć się z telefonami lub tabletami oferując ulubioną rozrywkę wielkości 70-80 cali.

Projektor to małe kino domowe tam, gdzie tego potrzebujemy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystając z projektora, czyli wyświetlając obraz w znaczenie większym rozmiarze, to świetny pomysł na wspólne kolacje, małe uroczystości lub rocznice. Wyprawiając przyjęcie urodzinowe lub rocznicowe możemy zaplanować projekcję zdjęć naszych dzieci, rodziców czy przyjaciół. Wspólne oglądanie pamiątek z dzieciństwa czy z wakacji, to dobra okazja na rozmowy lub po prostu wspominanie dawnych chwil. Projektory mogą zastąpić nam małe i wielofunkcyjne kino domowe – wystarczy, że znajdziemy kawałek pustej ściany lub prostego materiału do zawieszenia. Takie rozwiązanie zadowoli wszystkich uczestników spotkania bez obawy, że ktoś komuś będzie zasłaniać lub ekran będzie zbyt mały (np. jak w laptopie lub tablecie). Dobrym dodatkowym akcesorium do wyświetlania wspólnych zdjęć lub filmów są ekrany projekcyjne. Bardzo często można je kupić razem z projektorem. Jest to kwestia tego, czego potrzebujemy, a warto rozważyć taki zakup.

Dla osób, które nie miały styczności z projektorami, a są zdecydowane na zakup, dobrą podpowiedzią może być rozważenie, jak często i gdzie urządzenie będzie wykorzystywane. Dodatkowe akcesoria przydadzą się na przykład w przypadku chęci stworzenia własnego kina plenerowego. Tu można pomyśleć o dodatkowym nagłośnieniu – dobrym wsparciem będą głośniki, szczególnie w przypadku planowania większej publiczności. Duży ekran projekcyjny, w połączeniu z dobrej jakości dźwiękiem, zapewni świetną rozrywkę na długie godziny. Wybierając urządzenia i systemy dźwiękowe warto mieć na uwadze możliwość połączenia bluetooth. Do plenerowego oglądania filmów w ogrodzie lub nawet w pokoju głośniki mogą być niezbędne, ponieważ sam dźwięk z projektora lub rzutnika będzie za słaby, aby poczuć te emocje filmowe. Prezentując rodzinne zdjęcia, wystarczy nam sam projektor. Wszystko zależy od tego, co czego planujemy najczęściej używać projektora.