MWC 2017: Internet w telefonie o prędkości Gigabita? ZTE pokazuje, że to jest realne

0
fot. indian364

ZTE Gigabit Phone to smartfon wyposażony w modem 5G, dzięki któremu osiągniemy prędkość Internetu na poziomie 1000 Mbit/s.

 

Sony pokazuje nowego flagowca, Xiaomi przedstawia własny procesor, a ZTE udowadnia nam, że sieć 5G jest tuż za rogiem. Poznajcie Gigabit Phone. Smartfon ten nie trafi na półki sklepowe, lecz ma jedynie pokazać, kto dominuje w wyścigu zbrojeń do sieci piątej generacji. Wykorzystano tutaj nowatorską technologię Pre5G Giga+, która w przyszłości zostanie wykorzystana w routerach i innych urządzeniach.

fot. GSM Arena

Gigabit Phone pracuje pod kontrolą Snapdragona 835, który ma zaimplementowaną funkcję GigabitLTE. ZTE planuje podjąć współpracę z innymi firmami oraz z rządami. O sieci 5G jest coraz głośniej. To dzięki niej udało się osiągnąć tak spektakularne wyniki. Niestety na piątą generację przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Proces wdrażania w większych państwach ma rozpocząć się w okolicach 2020 roku.

ŹRÓDŁOZTE
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziennie na YouTube oglądamy miliard godzin filmów
Następny artykułRecenzja głośnika Bluetooth TP-LINK Groovi Ripple
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.