Huawei: 10 milionów sprzedanych smartfonów P9 i P9 Plus

0
Huawei

Dziesięć milionów sprzedanych P9 i P9 Plus – jest, 140 milionów ogółem sprzedanych smartfonów w 2016 roku – jest – szefostwo Huawei podsumowuje kończący się rok z uśmiechem na twarzy.

 

Czy jeszcze kilka lat temu ktoś słyszał o Huawei? Ta chińska firma z rozpędem wbiła się wpierw na rynek chiński i zaraz potem na globalny. Obecnie jest jedną z korporacji walczących o podium w rankingu najpopularniejszych producentów smartfonów. Obecnie już nikt nie utożsamia jej z tandetą i chińszczyzną, zaś modele P9 i P9 Plus okazały się godnymi następcami swoich poprzedników.

fot. CNET

Huawei na początku tego roku za cel obrało sobie sprzedaż 140 milionów urządzeń oraz 10 milionów telefonów ze swojej flagowej serii P – P9 i P9 Plus (w listopadzie informowaliśmy o 9 milionach sprzedanych urządzeń). Udało się. Ten ogromny sukces to zasługa przede wszystkim dobrej polityki marketingowej oraz marki, jaką udało się zbudować przez ostatnie lata. Z Huawei trzeba się liczyć i takie giganty jak Samsung i Apple wiedzą o tym nie od dziś.

Ekipa Huawei planuje sprzedać jeszcze dwa miliony swojej flagowej dwójki urządzeń, nim zastąpią je następne modele. Pozostaje pogratulować wyniku chińskiej firmie i życzyć im dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej.

ŹRÓDŁOPhoneArena
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułiPhone 7 niedługo w białych szatach?
Następny artykułOddajesz iPhone’a do seriwsu Apple? Wyłącz blokadę FMI i Apple ID
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.