fot.focustaiwan.tw

W trzecim kwartale tego roku HTC znowu odnotowuje bardzo słabe wyniki finansowe. Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że koncern zniknie z rynku smartfonów i to szybciej niż myślimy. Flagowe modele zamiast zysków przynoszą tylko rozczarowanie.

Tajwański koncern w dalszym ciągu nie ma pomysłu na swój biznes. Nie tak dawno informowaliśmy Was o bardzo słabych sprzedażach w Chinach, a dziś już wiemy, że prognozy finansowe HTC w niedługim czasie mogą zmienić się w realny obraz upadku firmy. Producent nie radzi sobie ze sprzedażą i cały czas odnotowuje straty zamiast przychód. Strata 148 mln dolarów nie boli bardziej niż fakt, że sprzedaż najnowszych flagowców stoi w miejscu, czego doskonałym przykładem jest rynek Chiński. O kiepskiej sytuacji firmy słyszymy już przez 4 ostatnie kwartały i wygląda to niczym deja vu opisując, że ciągle jest źle.

fot.htc
fot.htc

Przychody w wysokości 456,4 miliona dolarów zachwyciłyby niejednego Kowalskiego, ale nie HTC, które rok temu w tym samym okresie sięgało aż 1,28 miliarda dolarów przychodu. W porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku wynik jest aż o 64% gorszy. Tak niedobrego wyniku nie spodziewała się nawet sama Pani prezes Cher Wang, która najwyraźniej nie ma pomysłu jak wybrnąć z „finansowego dna”. HTC 10 wygląda na porządnie skonstruowany telefon, jednak czy to wystarczy aby dopłynąć do najbliższej przystani finansowej?

Źródło: extremetech.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here