Tajwański producent telefonów mimo, że nie radzi sobie na rynku telefonów to silnie rozwija zupełnie inny sektor branży elektronicznej. Dużą nadzieją dla HTC jest projekt Vive realizowany wspólnie z Valve, czyli twórcami platformy Steam. HTC nie ukrywa, że będą pojawiać się nowe produkty wirtualnej rzeczywistości czego doskonałym przykładem są HTC Vive Business Edition.

Najnowsze okulary od firmy HTC to produkt ekskluzywny i przeznaczony przede wszystkim dla klientów biznesowych. Vive Business Edition jest również dostępny na rynku konsumenckim. Tajwańczycy ściśle współpracują z firmą Valve, czyli twórcami platformy Steam przy tworzeniu nowych gogli. Model wersji biznesowej jest bardzo podobny do swoich poprzedników z jedną małą różnicą. Vive w tej edycji trafia na rynek razem z dwoma kontrolerami i dwiema stacjami. Jak już wspomniałem jest to produkt przeznaczony głównie na rynek biznesowy, dlatego HTC zapewnia tutaj silne wsparcie techniczne dla swoich klientów. Specjalnie przygotowana infolinia będzie odpowiadać na wszystkie pytania i pomoże rozwiązać problemy w przypadku firm. Każdy klient nie biznesowy, który będzie chciał zakupić takie słuchawki musi pamiętać, że może zakupić tylko jedna sztukę, co nie ogranicza rynku biznesowego.

fot.kitguru.net
fot.kitguru.net

To co pewnie zainteresuje wielu klientów to oczywiście cena za urządzenie. Klient indywidualny za headseta będzie musiał zapłacić 799 USD, gdzie w przypadku normalnej ceny urządzenia skierowanej dla klientów biznesowych jest to cena 1200 dolarów. Szybko licząc widzimy tutaj 50% różnice między wspomnianymi wyżej cenami. Firma HTC bardzo uważanie skupia się na rynku wirtualnej rzeczywistości widząc tutaj swoją szanse na sukces, którego w brakuje na rynku smartfonów. Osobiście zastanawiam się czy w Polsce znajdą się klienci którzy wydając prawie 800 dolarów (co w przeliczeniu daje jakieś 2523 zł) będą chcieli używać takich drogich gogli.

Źródło: KitGuru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here