Google zwiększa wymagania – zaczyna żądać regularnych aktualizacji dla bezpieczeństwa Androida

0
computerworld.com

W ostatnim czasie w Internecie pojawił się specjalny raport, który mówi, że niektórzy producenci istniejący na rynku mobilnym oszukiwali klientów w kontekście dostarczania poprawek bezpieczeństwa w postaci stosownych aktualizacji. Google wie o problemie i podczas konferencji I/O 2018 postanowiło zabrać głos w tej sprawie.
 
Rozpowszechnianie poprawek bezpieczeństwa ma być prostsza dla producentów dzięki Project Treble, który ma mieć wpływ na szybsze aktualizowanie smartfonów. Amerykańska firma postanowiła również nieco zmodyfikować umowy ze swoimi partnerami tak, aby każda marka zadbała o bieżące aktualizowanie ich smartfonów na początku miesiąca.
 
Niestety Google nie zdecydowało się upublicznić zmodyfikowanej umowy, więc tak naprawdę nic nie wiadomo co znajduje się wewnątrz jej oraz jak dokładnie przedstawiają się zapisy dotyczące bezpieczeństwa użytkowników. Jak zdążyliśmy zauważyć często jest tak, że wspomniany producent zapowiada zmiany i poprawki, a do ich realizacji potrzebuje dużo czasu. Miejmy nadzieję, że warto będzie czekać.
 
Jednakże nowe zmiany zapowiadają się bardzo obiecująco. Amerykanie wzięli się za wszystkie punkty, w których Android nie pracuje tak jak powinien i starają się pomóc wedle swoich możliwości.
 
Niewątpliwie aktualizacja bezpieczeństwa to bardzo ważna kwestia. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości każde urządzenie niezależnie od marki będzie posiadało taki update.
 
Źródło: xda-developers.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSpecyfikacja i cena Nvidii GTX 1170
Następny artykułHP prezentuje 34 calowy komputer All in One
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.