Niektóre Google Pixel nie mogą odbierać SMS-ów

0

Internet działa, aplikacje działają, nawigacja i odtwarzacz również, ale jest problem z… wiadomościami tekstowymi. Właściciel telefonu Pixel XL z Androidem 8.0 Oreo zgłosił problem, a za nim pojawili się następni użytkownicy z problemami.

 

Google ostatnimi czasy ma spore problemy ze swoimi produktami. Największe zdziwienie budzi jednak brak możliwości odbierania SMS-ów na niektórych smartfonach. O dziwnym zachowaniu smartfona poinformował jeden z abonentów sieci Verizon. Próbował on wielu wskazówek, udzielanych przez innych, włącznie z reinstalowaniem fabrycznych aplikacji do SMS-owania, lecz to nie pomogło.

Osoba bez kłopotów przesyłała wiadomości tekstowe za pomocą innych urządzeń. Również inni użytkownicy Pixeli zgłosili podobne dolegliwości. Z pomocą przyszedł przedstawiciel Google, który oświadczył, iż firma zajmuje się już błędem i stara się go usunąć. Poleca przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych, bowiem w niektórych przypadkach to skutkowało zniknięciem usterki.

fot. CNET

Takie rozwiązanie skutkuje, ale, jak donoszą niektórzy, tylko na okres kilku dni. Google i Verizon muszą uporać się jak najszybciej z tym problemem, bowiem tak podstawowa funkcja jak SMS-y… po prostu musi działać!

ŹRÓDŁOAndroid Police
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTelefon z klapką, wersja smartfonowa
Następny artykułAudio Video Show – uczta dla audiofilów i miłośników video
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.