wirtualnemedia.pl

Na początku sierpnia pisałem o upadłości firmy Kuzniewski.pl i gameron. Już wtedy firma została zmieszana z błotem za lekkomyślne podejście do klienta. Jak się okazuje to Dariusz Kuźniewski jak ryba złapał się na haczyk – niestety zatruty. Całość historii brzmi jak z filmu Skyfall o kradzieży tajnych danych i lojalności agenta 007.

Dariusz Kuźniewski, który prowadził jednoosobową firmę, właściciel sklepu kuzniewski.pl oferował sprzedaż sprzętu komputerowego dla profesjonalistów. W swoim oświadczeniu wyjaśnia całą zaistniałą sytuację oraz szereg nieprzyjemnych dla niego wydarzeń. Jak sam pisze: ,,jak firma, która od lat istnieje na rynku, zatrudnia blisko 60 pracowników, a jej przychody są na poziomie 60 mln zł z dnia na dzień może ogłosić upadłość?”. Kuźniewski jednak obrał plan na kryzys, który miał go uchronić i zapewnić mu spokojną przyszłość. Władze kierownicze podjęły szereg decyzji, aby zmienić operatora strony sklepu internetowego, a serwis gameron przekształcić w spółkę, która zresztą miała przejąć obowiązki sklepu kuzniewski.pl W tym samym czasie Dariusz Kuźniewski był pewny, że takie działania będą miały pozytywny wpływ na rozwój sklepu, a on sam będzie mógł prowadzić spokojny żywot w domku na Mazurach oddając większą część zadań nowej spółce.

gowork.pl

Pierwszą zanętę połknął

Fakt, że czterech pracowników z jego firmy zakupiło spółkę Varna Inwestycje sp. zoo, a następnie zmienili nazwę na BlackBerg sp. z o.o go nie zadziwił. Nawet przeciwnie ucieszył się, że to właśnie kadra kierownicza jest samodzielna i jest w stanie rozwinąć biznes własnymi siłami.

Druga przynęta przyjęta

Fakt, że Dariusz Kuźniewski nie był od początku udziałowcem w nowej spółce wcale go nie zdziwił. Pracownicy owinęli go wokół palca mówiąc, że wysłali wniosek do KRS i bez sensu jest motać już w dokumentacji. Do sprawy mieli wrócić w sierpniu.

Trzecia przynęta – trafiony zatopiony

Żeby spółka mogła od pierwszych dni sprawnie działać potrzebowała zaplecza finansowego. W tym celu sporządziła z Kuźniewskim umowę o pożyczkę na kwotę 360 tyś zł. Dariusz Kuźniewski oczywiście udzielił im takiej pożyczki, choć sam nadal nie miał prawnych udziałów w nowej spółce. Kuźniewski zaczął zwalniać pracowników, a Ci mieli zostać przejęci przez BlackBerg, a po załatwieniu formalności miała zostać operatorem sklepu internetowego.

kuzniewski.pl

 

Kuzniewski.pl – przepis na stratę firmy w jeden dzień

31 lipca Dariusz Kuźniewski został namówiony przez pracowników, aby tego dnia nie pojawił się w pracy i nie przeszkadzał w przeprowadzce i odpoczął. W tym czasie został zatopiony i jego firma również. Pracownicy sprytnie wynieśli cały sprzęt z firmy, łącznie z danymi księgowymi oraz gotową bazą zaufanych klientów. Już w tym momencie w Internecie ukazywały się pogłoski o ogłoszeniu upadłości firmy. W tym samym czasie spółka już była w działaniach, aby założyć nowy sklep internetowy Veriz i wysyłała do klientów nowe oferty współpracy, jednocześnie wystawiając lewe faktury na dość pokaźne sumy.

Kuźniewski przerywa milczenie

Dariusz Kuźniewski po otrząśnięciu się zapowiada walkę o odzyskanie dobrego imienia firmy i skradzionej dokumentacji oraz wyposażenia. Sklep kuznniewski.pl ma wrócić w sile i w nowej odsłonie w najbliższym czasie.

Cała ta historia to dowód na to, że nie warto ufać nawet pracownikom w firmie i nie warto oszczędzać na obsłudze prawnej tym bardziej chcąc odejść w cień firmy i oddać większą część obowiązków. Jednak to pokazuje też paradoks, bo ciężko uwierzyć, że taki przedsiębiorca jak Dariusz Kuźniewski tak łatwo dał się podejść i obdarzył współpracowników tak bezgranicznym zaufaniem i nie zabezpieczył swojego biznesu.

Źródło: bezprawnik.pl

2 KOMENTARZE

  1. fajny sponsorowany artykuł przez Dariuszka. firma trup od 2014, w 2015 złożone zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestepstwa przez Dariuszka.

    • Jako Redakcja nie czerpiemy z tego wpisu żadnych korzyści i z pewnością nie jest to artykuł sponsorowany. Inne portale informacyjne również opublikowały podobne teksty ponieważ oświadczenie Pana Dariusza było przekazane do informacji publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here