Myślisz nad zakupem sprzętu technologicznego? Potrzebujesz sprawnych maszyn przemysłowych, które udźwigną potrzeby branży spożywczej, chemicznej lub farmaceutycznej? Pamiętaj, te używane działają tak samo dobrze, jak nowe! Zakup maszyn przemysłowych z drugiej ręki to bardziej oszczędny i ekologiczny wybór. Czy to na pewno bezpieczne? Zapomnij o mitach i sprawdź, jakie są fakty.

Zakup sprzętu technologicznego z drugiej ręki – indywidualne testy przed sprzedażą

Nowe znaczy lepsze… czy aby na pewno? Mimo coraz to ciekawszych rozwiązań technologicznych usterki się zdarzają. Problemy konstrukcyjne dotyczą zarówno używanych, jak i najnowszych maszyn przemysłowych. Trudno przewidzieć, kiedy czas danego sprzętu minie, a tym bardziej ciężko ocenić, jaki może być tego powód. Opinie i recenzje na pewno pomagają podjąć decyzję. Póki sam nie zaczniesz korzystać z urządzenia, nie zrozumiesz w pełni jego możliwości. Dlaczego zatem zakup maszyn przemysłowych używanych ma być błędem? Ponad 100-letnia firma Foeth – ogólnoświatowy lider sprzedaży i zakupu zarówno nowych sprzętów technologicznych, jak i tych z drugiej ręki, zawsze sprawdza urządzenia przed wysyłką. Doświadczeni specjaliści przeprowadzają testy:

  • silników elektrycznych
  • uszczelnień mechanicznych,
  • łożysk,
  • szczelności,
  • i wiele innych.

Doświadczeni pracownicy Foeth przekazują instrukcje obsługi, rysunki techniczne, dokumenty dotyczące czystości urządzeń oraz sprawozdania opisujące stan zakupionej maszyny przemysłowej używanej. Sprzęt z drugiej ręki dzięki technicznym testom jest tak samo bezpieczny, jak nowy. Uszkodzone lub zużyte części mechaniczne są zawsze wymieniane albo usprawniane przed sprzedażą sprzętu technologicznego.

Zakup maszyn przemysłowych używanych – branża dyktuje standardy

Foeth zajmuje się sprzedażą i zakupem sprzętu technologicznego używanego w branży farmaceutycznej, chemicznej oraz spożywczej. Sposób testowania maszyn jest inny – każdą z nich charakteryzują odmienne standardy bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć:

Bez względu na rodzaj sprzedawanych maszyn przemysłowych Foeth przygotowuje każdy sprzęt zgodnie z normami europejskimi.

W przypadku urządzeń, które służą do produkcji żywności, bardzo ważne jest dokładne czyszczenie mechanizmów. Dlatego też Foeth myje przed sprzedażą sprzęt technologiczny z drugiej ręki, aby w trakcie późniejszych prac nie wystąpiły żadne komplikacje. Każde z urządzeń trafia do oferty po przeglądzie lub ewentualnej modernizacji. Kupując maszynę przemysłową używaną w Foeth, masz pełną gwarancję sprawności. Używane może działać jak nowe!

Sprzedaż i zakup sprzętu technologicznego – ogranicz emisję CO2e z Foeth!

Ekwiwalent dwutlenku węgla (CO2e) to jednostka, która służy do pomiaru gazów cieplarnianych i określenia ich wpływu na globalne ocieplenie. Wyprodukowanie nowego sprzętu technologicznego negatywnie wpływa na środowisko. Można jednak walczyć z emisją szkodliwych substancji, kupując używane maszyny przemysłowe.

Ciekawostka:

Zakup maszyn przemysłowych używanych od Foeth może zmniejszyć emisję CO2e o 3,2 tony.

Większość urządzeń jest z surowej stali nierdzewnej. Jej wyprodukowanie w hucie rudy żelaza lub odzyskanie surowca ze złomu, a także sam proces odlewania i formowania są bardzo energochłonne. Każda nowa maszyna powoduje dużą emisję groźnych gazów cieplarnianych. Zakup sprzętu technologicznego z drugiej ręki od Foeth to szansa na sprawne urządzenia w niższej cenie, a także działanie proekologiczne niewymagające żadnego wysiłku, czasu ani dodatkowych pieniędzy. Wpłynie to pozytywnie zarówno na proces produkcji, jak i wizerunek Twojej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here