News

Czy materace sprężynowe to przeżytek? Poznaj nowoczesne technologie produkowania materaców

Materace sprężynowe przez dużą część społeczeństwa uważane są akcesorium, które obniża jakość snu. Nowoczesne systemy sprężyn, które są stosowanie w wysokiej klasy podłożach są nie tylko komfortowe, ale dodatkowo przyczyniają się do poprawy higieny snu i zwiększenia efektywności nocnej regeneracji. Jakie technologie są obecne w nowoczesnych materacach sprężynowych?

Materac sprężynowy – jakie są zalety tego rodzaju podłoża do snu?

Materace sprężynowe są rodzajem podłoża do snu, które doceniane jest przez użytkowników, jak i fizjoterapeutów. Zastąpienie powszechnie znanych sprężyn zaawansowanymi technologicznie systemami kieszeniowymi, MultiPocket oraz Pocket Plus pozwala na zwiększenie prozdrowotnych właściwości materaca, czego efektem jest poprawa jakości i komfortu snu. Materace, które dzięki swojej konstrukcji doskonale podpierają kręgosłup podczas odpoczynku, a dodatkowo są odporne na eksploatacje można znaleźć w ofercie renomowanego producenta Hilding Anders.

Najważniejszymi cechami nowoczesnych materacy sprężynowych, które pozwalają na lepsze przesypianie nocy i pobudkę bez uciążliwego bólu pleców są:

  • trwałość surowca – wysokiej klasy materace sprężynowe są odporne na zniekształcenia, dzięki czemu ich przydatność do użytku jest jest znacznie dłuższa,
  • szeroki wybór rozmiarów – marka Hilding oferuje modele sprężynowe w różnych rozmiarach. Do dużej sypialni idealnie sprawdzi się materac 180×200, niemniej jednak dla par wystarczającym rozmiarem są modele 140×200,
  • wysoka elastyczność punktowa – ulokowanie każdej sprężyny w osobnych kieszonkach pozwala na uginanie się podłoża jedynie w miejscu ucisku ciała. Takie działanie pozwala na utrzymanie najbardziej swobodnej pozycji ciała w trakcie snu,
  • możliwość łączenia komponentów – wiele materacy sprężynowych oferowanych przez markę Hilding posiada wypełnienie wzbogacone o blat z pianki o odpowiednich właściwościach. Pozwala to na stworzenie podłoża dla osoby o konkretnych wymaganiach oraz masie ciała.

Aby wybrać najlepszy model sprężynowy, który będzie odpowiadał na potrzeby użytkownika warto dowiedzieć się, jakie systemy sprężyn obecne są w tego typu podłożach.

Rodzaje materacy sprężynowych – charakterystyka

Marka Hilding w swojej ofercie posiada materace o najbardziej zaawansowanym technologicznie sposobie rozlokowania sprężyn. Ich innowacyjne rozmieszczenie pozwala na zwiększenie elastyczności punktowej modeli,  czego efektem jest poprawa jakości snu.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe konstruowane są ze sprężyn, które rozmieszczone są w osobnych, materiałowych kieszonkach, na przykład w modelu Hilding Cha-Cha. Duża ilość sprężynek o niewielkim rozmiarze pozwala na równomierne i komfortowe rozłożenie ciężaru ciała na podłożu, czego efektem jest niwelowanie bólu kręgosłupa oraz poszczególnych części ciała.

Materace MultiPocket

To wysokiej klasy podłoże, które dedykowane jest osobom o zwiększonej potrzebie nocnej regeneracji organizmu. Jego konstrukcja jest podobna do modelu kieszeniowego, niemniej jednak na jego powierzchni zainstalowano większą liczbę sprężyn, na przykład w modelu Hilding Electro. Takie wypełnienie pozwala zmaksymalizować efektywność odpoczynku przy zmaganiu się z różnego rodzaju dolegliwościami bólowymi.

Materace Pocket Plus

Materace Pocket Plus posiadają wypełnienie składające się z niewielkich sprężynek, które wzbogacone zostały o dodatek z blatów pianek. Sprężyny w tego rodzaju podłożu charakteryzują się niewielką średnicą oraz dużą wysokością, która oscyluje w granicach 15 cm, na przykład w modelu Hilding Lambada. Zwiększona elastyczność punktowa materaca przekłada się na doskonałe podpieranie kręgosłupa i mięśni szkieletowych w trakcie snu.

Sen jest bardzo ważny dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia. Materace sprężynowe są rodzajem podłoża, który bezsprzecznie pozwala na lepsze i zdrowsze przesypianie nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *