Blisko 9/10 nowych telefonów to słuchawki z Androidem

0
fot. WalOps.com

Strategy Analytics opublikowało wyniki globalnej sprzedaży smartfonów w III kwartale 2016 roku. Android zbliżył się do rekordowych 88% udziału.

 

Listopad to czas podsumowań sprzedaży m.in. urządzeń elektronicznych w przedostatnim kwartale bieżącego roku. Tabelki, zestawienia, wykresy i te sprawy. Ostatnio przyjrzeliśmy się wynikom tabletów, teraz zaś przyszedł czas na smartfony. Nie dotarliśmy do statystyk sprzedaży każdej z firm (chociaż mam nadzieję, że niedługo takie dane się pojawią), jednak firma Strategy Analytics udostępniła bardzo ciekawe zestawienie udziałów systemów operacyjnych w sprzedanych telefonach.

fot. Strategy Analytics
fot. Strategy Analytics

Tak oto Android jest bliski dobicia do 90% udziału. To oznacza, że niemal 9/10 sprzedanych telefonów w trzecim kwartale to modele z zielonym robocikiem. Apple ostało się z wynikiem 12%, o 1,5 punkta procentowego mniejszym niż w tym kwartale zeszłego roku. O innych systemach mamy niewiele do powiedzenia, bowiem stanowią one ledwo 0,3% sprzedanych urządzeń.

Jaka jest przyszłość mobilnych systemów operacyjnych? Android stworzył niemalże monopol w tym segmencie. Smartfony Apple’a trafiają do hermetycznej niszy, zaś inne systemy (Windows 10 Mobile? Coś jeszcze?) są prawie na marginesie błędu pomiarowego. Więc co ma do wyboru konsument? Android, Apple albo… nic?

Źródło: Strategy Analytics

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSPUD – przenośny “monitor”, otwierany jak parasol
Następny artykułDziś miałeś tylko 10 sekund na kupno Xiaomi Mi MIX
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.