Firma Asus po raz kolejny prezentuje nam najnowszą hybrydę. Asus Transformer Book T101HA rozpoczyna swoją przygodę we Włoszech, gdzie został również wyceniony na 249 euro.

 

Firma Asus głodna sukcesu w dalszym ciągu zaskakuje swoich klientów. Tym razem zaskoczenie powędrowało do Włoch gdzie zaprezentowano Asus Transformer Book T101HA w wersji 2w1 (hybryda). Oprócz specyfikacji znamy również to co najbardziej interesuję klientów, czyli cena. Urządzenie zostało bowiem wycenione na na 249 euro, co w Polsce zamknąć się w kwocie około 1100 zł. Hybryda od Asusa to typowy średniak, który jest skierowany do klientów z nieco mniejszymi wymaganiami. Urządzenie wyposażono w 10,1-calowy ekran klasy IPS (szerokie kąty widzenia) o rozdzielczości HD (1280 x 800 pikseli). W tym miejscu warto wspomnieć, że producent zastosował tutaj technologię Asus Splendid (możliwość zmiany ustawień wyświetlenia obrazu dogodny dla wzroku użytkownika) znaną również z innych modeli Asusa.

fot.Asus / ASUS Splendid
fot.Asus / ASUS Splendid

Sercem urządzenia jest Intel Atom x5-Z8350, a układ ten pracuje z bazową częstotliwością 1,44 GHz, która w trybie Turbo może wzrastać do 1,92 GHz. Sprzęt co prawda nie jest przeznaczony do gier, bo procesor grafiki Intel HD Graphics (200 ~ 500 MHz) wykorzystujący maksymalnie 2 GB pamięci systemowej nie poradzi sobie z zaawansowanymi tytułami. Już na wstępie napisałem, że sprzęt stworzony jest dla użytkowników o mniejszych wymaganiach. Transformer w zupełności wystarczy do przeglądania internetu, sprawdzania poczty, czy podstawowej pracy nie ingerującą zbytnio w zaawansowaną grafikę. Procesor ma wbudowany kontroler pamięci, który zapewnia obsługę kości DDR3L-RS 1600, a całość będzie wspierane przez 2 albo 4 GB pamięci RAM z eMMC do pojemności 32 (w innych wersjach pamięć 64, 128), którą możemy rozszerzyć o kartę microSD.

Asus Transformer Book T101HA

ASUS Transformer Book T101HA został również wyposażony w moduły łączności, bez których nie obejdzie się dziś żaden laptop: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1. Urządzenie według informacji producenta powinien działać jakieś 11 godzin na baterii. Do tego wszystkiego producent zamontował dwa głośniki 1,5 W z technologią ASUS SonicMaster (autorskie rozwiązanie wzmacniające głośnik o klasę D) dzięki, którym będziemy mogli obie posłuchać czegoś podczas pisania, czy też serfowania po sieci.

Hybryda Asus

Standardowo urządzenie posiada złącza USB 2.0, microUSB, microHDMI i jack audio. Całość pracuje pod najnowszym Windowsem 10. Ten 1080 gramowy sprzęt zaprezentowany we Włoszech z pewnością zawita również do Polski, gdzie może się cieszyć sporym powodzeniem, ponieważ teraz dość modne są hybrydowe urządzenia łączące w sobie urządzenie 2w1. Osobiście sam mile wspominam model Transformer Book T100.

 

Źródło: Notebookitalia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here