Nokia HMD / fot.androidcommunity.com

Powracająca na rynek mobilny Nokia mimo sukcesów sprzedażowych swoich nowoczesnych smartfonów oraz telefonów no touch (niedotykowych) właśnie straciła bardzo cenny zasób w swojej firmie.

 
Arto Nummela, dyrektor generalny HMD Global, który doprowadził do tego, że smartfony Nokii powróciły na rynek właśnie ustąpił ze swojego stanowiska. Jak dowiadujemy się z prasowej informacji firmy HMD Global odejście Arto nastąpiło w trybie natychmiastowym. Nie wiemy co było powodem tak nagłej decyzji, która z pewnością nie została podjęta w dobrym czasie dla wschodzącego giganta. Obowiązki tymczasowo przejął Florian Seiche, współzałożyciel firmy HMD Global.

„Arto Nummela odegrał kluczową rolę w tworzeniu marki HMD Global, budowaniu zespołu i wprowadzeniu na rynek naszych urządzeń. W imieniu całej Rady dziękuję Arto za jego wkład i życzę mu powodzenia w dalszej karierze” – powiedział Sam Chin, Prezes Zarządu, HMD Global Oy.

Arto Nummela / fot.bbc.com

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Nokia stopniowo odradza się z popiołów wprowadzając coraz to nowsze pozycje do swojego portfolio. Mowa tutaj zarówno o telefonach no touch jak i smartfonach (np. Nokia 5). Tak radykalne posunięcie Arto Nummela z pewnością jest dużym osłabieniem firmy, która z każdym dniem odnajduje swoje część rynku smartfonów.

Źródło: HMD Global

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here