Aipoly – aplikacja pomagająca niedowidzącym

0
fot. GIGadgets

Założenie Aipoly jest proste. Po najechaniu na dany przedmiot kamerą smartfona, aplikacja rozpoznaje go i mówi na głos, co to jest. 

 

Powstaje coraz więcej aplikacji, które pomagają osobom niepełnosprawnym. Aipoly to idealne narzędzie, które dzięki kamerze oraz sztucznej inteligencji pomoże osobom, które mają problemy ze wzrokiem w identyfikacji różnych przedmiotów.

Program dostępny jest już od 2015 roku, jednak teraz baza danych jest tak rozległa, że Aipoly rozpoznaje niemal wszystkie przedmioty codziennego użytku. Aplikacja rozróżnia również kolory, zaś w przyszłości planowana jest implementacja rozpoznawania całych scen. Każdy z użytkowników może powiększać bazę obiektów dzięki wbudowanej opcji opisywania rzeczy nierozpoznawanych przez algorytmy.

Aktualnie Aipoly zainstalujemy na telefonach z systemem iOS, trwają też prace nad wersją na Androida. Niestety póki co jedynym językie aplikacji jest angielski, ale mam nadzieję, że z czasem program obsłuży inne języki. To wspaniałe móc widzieć, jak bardzo przydatna jest technologia.

ŹRÓDŁOAipoly
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPhilips 275C5QHGSW – recenzja świecącego monitora
Następny artykułMożna? Można! Instagram Stories goni Snapchata
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.