News Telefony

LG Q7 tańszy brat G7 ThinQ – TechBox

LG Q7 to model, który jest tańszym odpowiednikiem modelu G7 ThinQ. W wielu aspektach nawiązuje do tego modelu wykorzystując inne, zbliżone rozwiązania. Jednak, czy ten model LG zasługuje na miano bycia produktem PREMIUM i jak sprawuje się w praktyce?
 
LG Q7 wygląda elegancko i wielu osobą przypadnie do gustu. Bryła z zaoblonymi pleckami i szkłem 2,5D z przodu oraz matowa ramka w czarnej wersji kolorystycznej stanowią zgraną całość. Dodatkowo obudowa posiada militarny certyfikat MIL STD 810G świadczący o odporności na wodę i pył. O ile przednia ramka wykonana jest z metalu na plecach zastosowano błyszczący plastik, który ma tendencję do palcowania się i zbierania mikro rysek.
 
W LG Q7 znajdziemy sloty dual SIM, microSD oraz praktyczną diodę powiadomień. Jakość wykonania obudowy nie wzbudza podejrzeń i stoi na wysokim poziomie.
 
W tym smartfonie zastosowano wyświetlacz o wielkości 5,5 cala pracującego w rozdzielczości FullHD+ (2160 x 1080 pikseli). Mamy do czynienia z matrycą IPS o wysokiej ostrości obrazu oraz bardzo dobrych, szerokich kątach widzenia.
 
Skoro producent nie szczędził na obudowie to gdzie te oszczędności? Oszczędności znajdziemy w specyfikacji sprzętowej urządzenia. Na pokładzie znalazł się procesor Mediatek MT6750, którego wydajność wystarcza jedynie do codziennej pracy, a i to nie zawsze się sprawdza. Za granicą możemy spotkać również modele z procesorem Snapdragon 450 – brzmi lepiej, ale to nadal nie jest super wydajność jak na tę półkę cenową.
 
Na co dzień nie zauważymy jakiś spowolnień. Animacje jak i aplikacje działają bez zarzutu. Słabą wydajność na pewno odczujemy w wymagających grach.
 
Całość pracuje pod kontrolą Androida w wersji 8.1 Oreo z nakładką LG. To połączenie okazuje się przyzwoite, choć w efekcie wizualnym sama nakładka wiele się nie zmieniła. Dodano jedynie praktyczne opcje personalizacji.
 
Wśród nowych funkcji znajdziemy panel udostępniania, serwis multimediów przez DLNA, LG AirDrive, alert flesza, skalowanie aplikacji czy KnockON.
 
Czytnik linii papilarnych został umiejscowiony z tył urządzenia i działa szybko, przy wygaszonym ekranie. Dodatkowo może robić za klawisz skrótu do wybranej przez użytkownika aplikacji.
 
Nie zabrakło również modułu LTE, WiFi, GPS, dualSIM, NFC.
 
Aparat robi średniej, jakości zdjęcia i to w dobrych warunkach oświetleniowych. Z pewnością nie jest to smartfon przeznaczony do profesjonalnego robienia zdjęć.
 
LG Q7 to ogólnie dobry smartfon w eleganckiej obudowie, ale nie za swoją obecną cenę, Umówmy się budżetowe modele oferują większą wydajność. Dziwi fakt, że LG zdecydowało się na oszczędności w kwestii wydajności, a nie w kwestii obudowy – no, ale cóż tak już jest i koniec.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *