Zamień stary komputer w prawdziwego gamingowego potwora z NVIDIA

0

Jesteś właścicielem starszego komputera, ale mimo to marzysz o tym aby sięgnąć po nowsze tytuły? Może chcesz pozostać słynnym streamerem lub youtuberem? Strumieniowanie gier już niedługo może stać się codziennością. NVIDIA wychodzi temu naprzeciw i proponuje zdalny dostęp do sprzętu z układami GeForce GTX 1060 i 1080.

 

Do tej pory właściciele konsol SHIELD mieli możliwość strumieniowania swoich pecetowych gier, które były przetwarzane w serwerowni na konsole. Wielu graczy spodziewało się podobnego rozwiązania aby grać na stacjonarkach. NVIDIA jednak zaproponowała zupełnie inne rozwiązanie. Czym jest GeForce Now? To usługa zdalnego pulpitu dla wirtualnej maszyny działającej w serwerowni NVIDIA na maszynach Grid. Dzięki niej możemy instalować dowolne gry i cieszyć się dużą wydajnością.

Największą zmianą w stosunku do obecnie dostępnej usługi  jest rozszerzenie jej o platformy PC oraz Mac. Aby z tego skorzystać użytkownik musi pobrać dedykowaną aplikację GeForce Now. Do wyboru pojawią się dwa plany dostępów do maszyn z kartami:
– GTX 1060 w cenie 25 dolarów za 20 godzin gry,
– GTX 1080 w cenie 25 dolarów za 10 godzin rozgrywki.

Nowa usługa dostępna będzie od marca na razie jedynie w Stanach Zjednoczonych. Czy pojawi się również na pozostałych rynkach? Przekonamy się pewnie bliżej marcowej premiery.

Dobrą informacją dla graczy jest to, że wszystkie zmiany i postęp gry zostają zapisane na serwerach. Dzięki temu bez problemu możemy rozpocząć grę na jednym urządzeniu a kontynuować ją na innym. Wszystkie aktualizacje do gier będą instalowane automatycznie. Streaming rozgrywki będzie mógł odbywać się nawet w jakości 1080p, będzie to jednak wymagało stałego łącza o prędkości co najmniej 25 Mbps.

„Ponad 200 milionów graczy na całym świecie posiada komputery z kartami graficznymi GeForce, ale jeszcze więcej komputerów nie jest w stanie podołać nowoczesnym produkcjom. Dzięki usłudze GeForce NOW nowa generacja graczy będzie mogła zagrać w najnowsze gry z doskonałą jakością i wydajnością”.

Jen-Hsun Huang, założyciel i dyrektor generalny firmy NVIDIA

Dużą zaletą tej usługi jest możliwość korzystania z naszej istniejącej już biblioteki cyfrowych gier. Korzystając z wirtualnej platformy logujemy się na swoje konto w Steam, Origin, Uplay, GOG czy innych. Możemy też korzystać z darmowych gier, pobieranych bezpośrednio ze stron producenta jak np. World of Tanks. Dzięki tej usłudze między innymi gra w CS:GO może stać się prawdziwą przyjemnością przy jednoczesnym streamingu i wysokiej ilości FPSów.

Wydawać by się mogło, że zmiana starego sprzętu w gamingowego potwora bez zakupu nowych części to rozwiązanie idealne. Wadą tego rozwiązania z pewnością będzie koszt usługi niezależnie od tego czy w cenie 25$ (lekko ponad 100zł) zdecydujemy się na 10 czy 20 godzin rozgrywki. NVIDIA raczej nie zdecyduje się na stałą opłatę miesięczną ponieważ byłaby dla nich mniej korzystna.

Korzystali byście z takiej usługi? Czy jej koszt spowoduje, że odłożycie pieniądze na własny dobry sprzęt?

Źródło: NVIDIA

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZobaczcie jak serwis Sony naprawia zalane telefony
Następny artykułAUDI na CES 2017: Autonomiczna jazda ze sztuczną inteligencją
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.