Twitter ułatwia blokowanie użytkowników

0
fot.twitter.com

Posiadasz prywatny profil na Twitterze? A może prowadzisz tam konto swojej firmy? Jeśli wkurzają Cię internetowe „trolle”, które potrafią każdemu zepsuć humor, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Twitter od dłuższego czasu znajdował się pod ostrzałem użytkowników, którym nie podobał się brak reakcji portalu na problemy z użytkownikami łamiącymi internetowy savouir-vivre. Serwis w końcu wprowadził możliwość prostego blokowania.

fot.twitter.com
fot.twitter.com

Obok przycisku do wyciszania, umieszczona została nowa opcja. Wystarczy tylko wybrać wpis z konta, które chcemy dodać do listy zablokowanych, a potem wcisnąć „zablokuj”. Dzięki temu osoba, która uprzykrzała nam życie całkowicie zablokuje mu możliwość aktywności na naszej linii czasu (obserwowanie i komentowanie postów). My też nie zobaczymy więcej jego wpisów. Dodatkowo pojawiła się możliwość zgłoszenia danego kotna do administratorów. Twitter zbada każde zgłoszenie i jeśli uzna, że prośba jest zasadna, zablokuje zgłoszone konto. Czy dzięki temu możemy czuć się w sieci bezpieczniej?

Źródło: slashgear

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMessenger z kolejną grą na Euro 2016
Następny artykułOrange – Bonus za zarejestrowanie
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.