Testerzy Windows 10 ujrzą… zielony ekran śmierci

0
fot. The Verge

Najnowsza kompilacja rozwojowej wersji Windowsa 10, dostępna w kręgu testerów z programu Insider, ukazała się w tym tygodniu. Jedną z wielu nowości jest… kolor tła z tzw. ekranu śmierci.

BSOD ze starszych wersji Windowsa | fot. Malwarebytes Labs

BSOD, czyli Blue Screen Of Death, znają pewnie wszyscy posiadacze komputerów z systemem Windows. Chociaż w ostatnich wersjach przyjął nieco bardziej przyjemną formę, wciąż jest on postrachem większości użytkowników. Microsoft postanowił jednak przy nim coś pogrzebać i, o zgrozo, zmienił kolor ekranu śmierci z niebieskiego na… zielony.

Nie wiadomo, w jakim celu dokonano zmiany koloru tła, jednak pracownik korporacji Matthijs Hoekstra zapewnia, że nowa barwa zawitała tylko w kompilacji testowej Windowsa 10 i nie trafi ona do oficjalnego strumienia aktualizacji. Prawdopodobnie inny kolor tła ma pomóc rozpoznawać pracownikom Microsoftu ekrany śmierci z kompilacji testowych od tych oficjalnych. Ma to pozwolić na łatwiejsze i szybsze wykrywanie błędów

ŹRÓDŁOThe Verge
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCóż za zmiana! Windows 10 pozwoli na blokowanie aktualizacji
Następny artykułADATA SU900 – SSD z kośćmi 3D MLC NAND
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.