Tenda P1002P – gigabitowy adapter sieciowy

0

Nie zawsze możemy liczyć na Wi-Fi. Instalacja przewodów sieciowych również nie zawsze jest możliwa. W takiej sytuacji warto wybrać urządzenia pracujące w technologii PowerLine. Tenda P1002P to adapter sieciowy, który oferuje swobodny dostęp do Internetu, a także możliwość odtwarzania multimediów i gier.

Czym jest PowerLine Ethernet?

PowerLine Ethernet wraz ze specjalnymi adapterami takimi jak Tenda P1002P pozwala na wykorzystanie instalacji elektrycznej do zbudowania sieci komputerowej. Technologia ta jest świetnym rozwiązaniem np. tam, gdzie grube ściany pochłaniają sygnał sieci Wi-Fi. PowerLine nie potrzebuje przewodów sieciowych, dlatego ich instalacja nie jest konieczna. Granicznym punktem będzie licznik elektryczny, dlatego też sąsiad nie będzie mógł korzystać z naszej sieci komputerowej.

Model ten korzysta z najnowszego procesora firmy Broadcom. Dzięki zastosowaniu takiego chipsetu możliwe jest osiągnięcie transferu na poziomie 1000 Mb/s. Pozwala to na komfortowe korzystanie z sieci komputerowej. Tenda P1002P wyposażony jest w dwa gigabitowe porty LAN. Przewodowe porty LAN przyspieszają transmisję danych nawet do 10x i umożliwiają udostępnianie sieci innym urządzeniom.

Przejście AC pozwala na maksymalne obciążenie do 3600W. Model ten posiada także wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy, który umożliwia urządzeniu Tenda P1002P tłumić zakłócenia pochodzące z innych sprzętów i poprawiać jakość sieci na potrzeby odtwarzania multimediów.

Produkt ten korzysta z zaawansowanej technologii Home Plug AV2. Jest także kompatybilny ze starszym standardem – Home Plug AV oraz urządzeniami opartymi na IEEE 1901. P1002P może także łączyć się z adapterami sieciowymi innych firm o innych prędkościach.

Adapter sieciowy firmy Tenda jest bardzo energooszczędny. W trybie czuwania pobór mocy wynosi zaledwie 0,5 W.

Adapter sieciowy Tenda P1002P dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 349 złotych brutto za tzw. starter kit, czyli dwa transmitery. Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Źródło: inf. prasowe

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOkap szufladowy Mythos Pull-Out Touch z nagrodą iF Design Award 2017
Następny artykułŁazienka dla gadżeciarza – przegląd rozwiązań

Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo – spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.