Tenda AC15 – inteligentny, dwupasmowy router

0

Tenda Technology, dostawca urządzeń sieciowych poinformował o wprowadzeniu na polski rynek modelu AC15. Jest to bezprzewodowy router AC1900. Zaprojektowano go specjalnie do tworzenia multimedialnych sieci. Urządzenie oferuje bardzo dobre parametry zachowując atrakcyjną cenę dla użytkownika końcowego.

 

Router Tenda AC15 oferuje prędkość przesyłu danych do 1900 Mbps. Urządzenie posiada wbudowane wzmacniacze o dużej mocy, a także trzy zewnętrzne anteny. Jest także wyposażone w technologię Beamforming+. Właściwości te sprawiają, że router AC15 umożliwia korzystanie ze strumieniowania danych bez opóźnień podczas gry, a także nieprzerwaną transmisję wideo w obrębie naszej sieci. Model AC15 wyposażony jest w funkcję inteligentnego grafika sieci bezprzewodowej. Pozwala on na automatyczne włączanie i wyłączanie sieci Wi-Fi w celu przejścia w tryb niskiego poboru energii.

Tenda AC15 jest zaprojektowany w taki sposób, aby oferować najwyższą prędkość dla wszystkich urządzeń. Całkowita prędkość routera sięga aż 1900 Mbps. Dzięki procesorowi Broadcom model ten oferuje nieprzerwaną szerokopasmową transmisję danych.

Kolejną ważną cechą routera jest duży zasięg sygnału bezprzewodowego. To dzięki wzmacniaczom o dużej mocy jak i zewnętrznym antenom o dużej wydajności. Pozwalają one na zwiększenie zakresu wykrywania sieci oraz oferują dużą stabilność łącza. Model AC15 wykorzystuje technologię Beamforming+. Tenda AC15 wyposażony jest w port USB 3.0. Za jego pomocą możemy podłączyć do sieci drukarkę lub dysk zewnętrzny. Pozwoli to na dzielenie się plikami z innymi użytkownikami naszej sieci. Co ciekawe, serwery FTP i druku pozwalają na łatwe drukowanie plików nawet wtedy, kiedy jesteśmy poza domem.

Routery firmy Tenda wyposażone są w funkcję inteligentnego zarządzania siecią Wi-Fi. Za jej pomocą możemy ustawić idealny dla nas zakres czasowy, a AC15 automatycznie wyłączy i włączy sieć bezprzewodową a także wskaźniki diod LED. Pozwoli to na obniżenie poboru mocy. Inżynierowie firmy Tenda wiedzą, że konfiguracja routera może być kłopotliwa. Dlatego też stworzyli przyjazny i łatwy kreator ustawień, który w intuicyjny sposób poprowadzi nas przez proces pierwszego użycia routera. Dodatkowo za pomocą smartfona, czy tabletu możemy dowolnie konfigurować nasz sprzęt. Nie tylko za pośrednictwem przeglądarki, lecz także aplikacji mobilnej Tenda.

Router Tenda AC15 dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 400 złotych brutto.

 

Źródło: inf. prasowe

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOfensywa HTC – U Ultra i U Play
Następny artykułOddział Samsung Display ujawnił wygląd Galaxy S8?
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.