Sony wprowadza kompaktowe głośniki w formie listwy

0

Firma Sony wprowadza do swojej oferty zupełną nowość: kompaktowe głośniki w formie listwy. Bezprzewodowe modele HT-MT500 i HT-MT300, których wzornictwo dostosowano do aktualnych trendów w projektowaniu domowych salonów, są źródłem czystego, naturalnego brzmienia podczas słuchania muzyki.

 

Sam wygląd to nie wszystko. Głośnik MT500 pozwala słuchać nagrań o wysokiej rozdzielczości, a nawet interpolować i polepszać dźwięk z każdego źródła. Oba modele są ponadto dostarczane w komplecie ze smukłym, bezprzewodowym subwooferem — wystarczająco małym, by wtopić się w wystrój wnętrza, czy nawet zniknąć pod kanapą.

Dzięki łączu Bluetooth i technologii NFC rozpoczęcie strumieniowej transmisji muzyki z telefonu sprowadza się do jednego ruchu ręką, by urządzenie przeistoczyło się w wygodny głośnik bezprzewodowy. Wbudowany port USB pozwala w równie prosty sposób odtwarzać nagrania z urządzeń USB.

Starannie zaprojektowane, smukłe obudowy głośników przypadną do gustu osobom, które przywiązują dużą wagę do wzornictwa. Nowe modele nie będą rzucać się w oczy, gdy staną obok telewizora. Nie zasłonią też ekranu ani czujnika zdalnego sterowania. Wyrazem nowej koncepcji stylistycznej są także kolorystyka i użyte materiały. Głośniki MT500 i MT300 pokrywa przyjemna w dotyku powłoka o wyglądzie skóry, a przód osłonięty jest matową siatką. Najnowsze trendy w wystroju wnętrz znalazły też odzwierciedlenie w dostępnych wariantach kolorystycznych: antracytowej i kremowej.

Niewielkie wymiary obu głośników wcale nie oznaczają słabego dźwięku. Wprost przeciwnie: technologia S-Force PRO Front Surround polepsza dźwięk każdego filmu, emulując kinowe efekty przestrzenne i przenoszą widza w sam środek akcji oglądanego filmu.

Po włączeniu trybu „Sofa” i umieszczeniu subwoofera poziomo pod kanapą tony niskie stają się autentycznie odczuwalne. Subwoofer jest także przystosowany do ustawienia w pionie, na przykład obok innego mebla.

Z myślą o wygodnym podłączaniu innych urządzeń model MT300 jest wyposażony w łącze Bluetooth i technologię NFC, a głośnik MT500 w technologię Spotify Connect i wbudowany Chromecast, co zapewnia dostęp do przeszło 100 aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki. Dodatkowym ułatwieniem w modelu MT500 jest przycisk Music Service, pozwalający błyskawicznie włączyć ostatnio słuchany utwór z konta Spotify Premium — bez podłączania telefonu komórkowego lub tabletu.

Kompaktowy głośnik w formie listwy HT-MT500 będzie dostępny w kolorze antracytowym, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w marcu 2017 r.

Kompaktowy głośnik w formie listwy HT-MT300 przewidziano w dwóch odmianach kolorystycznych: antracytowym (MT300), która pojawi się w Europie w lutym 2017 r., oraz kremowym (MT301), dostępnym od marca 2017 r.

 

Źródło: Sony

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajnowsze wearables firmy Samsung kompatybilne z systemem iOS
Następny artykuł5 noworocznych absurdów internetu!
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.