Okap szufladowy Mythos Pull-Out Touch z nagrodą iF Design Award 2017

0

Dyskretnie ukryty w szafce, gdy nie jest używany, elegancko i łatwo wysuwa się w gotowości do pracy – prosty i wydawałoby się niepozorny okap szufladowy. W zasadzie tak, ale najnowszy okap Franke Mythos Pull-Out Touch przełamuje ten stereotyp.

 

Nie tylko dlatego, że jego ascetyczne wzornictwo właśnie zostało docenione przez jury międzynarodowego konkursu iF Design Award 2017, ale także  z powodu innowacyjnej technologii, którą skrywa stalowa obudowa.

Prosta, oszczędna forma okapu Mythos Pull-Out Touch doskonale wpisała się w jeden
z współczesnych dyktatów designu: mniej znaczy lepiej. Bezpretensjonalne proporcje, symetrycznie wysuwany pochłaniacz i biała szklana obudowa zapracowały wspólnie na tę zaszczytną nagrodę. Przemyślana technologia urządzenia czyli wskaźnik nasycenia filtra węglowego oraz silnik Nautilius, który z mocą 125W pracuje cicho i wydajnie na każdym
z 3 biegów, w obiegu otwartym wymienia max. 500 m³ powietrza na godzinę, przy poziomie głośności 70 dB(A). Sterowanie dotykowe Ghost Control i regulacja mocy oświetlenia lub filtr aluminiowy, przystosowany do mycia w zmywarce to dodatki, które zmieniają to niepozorne urządzenie w kuchennego bohatera. Okap Mythos Pull-Out Touch dostępny jest w dwóch szerokościach: 90 i 60 cm.

Okap szufladowy przeznaczony jest do zabudowy czyli montowany jest pod szafką, zamocowaną bezpośrednio nad płytą grzewczą. Mechanizm pochłaniacza działa automatycznie po wysunięciu okapu.

iF Design Award jest jedną z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród
w zakresie wzornictwa przemysłowego. Konkurs ma ponad 60-letnią tradycję. Nagradza produkty o wyjątkowym designie i wyróżniające się innowacyjnością. W tegorocznej edycji 58 międzynarodowych jurorów oceniało 5750 projektów z 59 krajów.

 

Źródło: inf. prasowe

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSteelSeries przedstawia nowe akcesoria w rodzinie słuchawek Arctis
Następny artykułTenda P1002P – gigabitowy adapter sieciowy
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.