Nowy robot od Asusa – ZenBo

0
fot.talkandroid.com

Kiedy słyszymy o posiadaniu domowego robota, mamy przed oczami filmy Sci-Fi, które w niczym nie przypominają naszej rzeczywistości. Znamy już roboty takie jak Amazon Echo, czy Google Home. Jednak już niedługo dołączy do nich nowe urządzenie.

 

Firma ASUS zaprezentowała na konferencji Computex 2016 domowego asystenta ZenBo. Zadaniem robota jest udzielanie pomocy w domu. Jego największą zaletą jest możliwość przemieszczania się. Zgodnie z zapewnieniami Jonney’a Shiha (prezesa firmy ASUS), ma on zapewnić swoim właścicielom możliwość inteligentnego łączenia się z urządzeniami w domu oraz sterowanie nimi za pomocą głosu. Robot może łączyć się z urządzeniami takimi jak telewizor, kamery domowe czy oświetlenie. Poza tym jego właściciele będą mogli używać go jako zwykłego tabletu.

Programiści ASUSa pracują nad sztuczną inteligencją dla ZenBo, dzięki której na tablecie służącym jako jego twarz wyświetlane będą różne miny. Robot posiada wbudowaną kamerę, którą możemy sterować za pomocą smartfona. Poniższy film przedstawia nowe urządzenie ASUSa.

Cena tego urządzenia to 599 dolarów. Obserwując postęp technologiczny możemy się cieszyć, że najnowsze inteligentne urządzenia pomagają nam we współczesnej pracy. Pamiętajmy tylko aby nowoczesne drony, czy roboty domowe, czy inne urządzenia tego pokroju nie stały się wyłącznie naszą codziennością.

Źródło: ASUS

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLG Stylus 2 Plus – nowy średniak z rysikiem
Następny artykułMicrosoft rozpoczyna współpracę z Xiaomi
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.