LIVE 4 – nowy smartfon od Kruger&Matz

0

Rynek tanich telefonów cały czas się powiększa. Dzięki łatwemu dostępowi i niskiej cenie coraz więcej osób ma okazję nabyć swojego pierwszego smartfona. Jeśli jeszcze nie odnalazłeś telefonu dla siebie może najnowszy debiut od firmy Kruger&Matz przypadnie Ci do gustu.

 

Smartfon Kruger&Matz LIVE 4 wyposażony został w czterordzeniowy procesor MediaTek MTK6735 wspierany, w zależności od wersji przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM w modelu LIVE 4 oraz 3GB w LIVE 4s. Co ważne każdy z tych modeli różni się także pamięcią wewnętrzną, odpowiednio jest to 16 GB i 32 GB z opcją rozszerzenia za pośrednictwem karty micro SD. Takie zestawienie gwarantuje użytkownikom płynną pracę telefonu w czasie codziennych czynności, jak przeglądnie stron internetowych, grania w gry czy korzystania z ulubionych aplikacji. Wszystko to wykonać można na 5” ekranie IPS o rozdzielczości 720×1280 px, który dla większego bezpieczeństwa pokryty został zaokrąglonym szkłem Dragon Trail (bezpośrednia konkurencja dla Gorilla Glass).

KM0438_6
fot.Kruger&Matz

Na panelu przednim smartfona LIVE 4 zastosowano przycisk wielofunkcyjny, który pełni także rolę czytnika linii papilarnych. Jest to komfortowe rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy cenią swoją prywatność. Dzięki niemu użytkownik ma pewność, że wszystkie prywatne zdjęcia, kontakty i wiadomości są dobrze chronione. Dodatkowo przycisk ten, ułatwia dostęp do najczęściej używanych funkcji. Jednokrotne naciśnięcie pozwoli włączyć ekran, odebrać połączenie przychodzące lub wrócić do ekranu startowego, z kolei dwukrotne naciśnięcie wyświetli listę działających aplikacji. Dotknięcie i przytrzymanie przycisku poza odblokowaniem ekranu za pomocą linii papilarnych umożliwi też zrobienie zdjęcia (w trybie aparatu) oraz uruchomienie wyszukiwania głosowego na ekranie startowym.

KM0438_8
fot.Kruger&Matz

 

Tylny aparat 13 Mpx z autofocusem i dwukolorową diodą doświetlającą zapewni ostre i wyraźne zdjęcia oraz filmy, niezależnie od pory dnia. Dodatkowo dzięki przedniej kamerze 5 Mpx można swobodnie prowadzić videorozmowy za pomocą komunikatorów internetowych, a także robić popularne „selfie”.

Stylowa obudowa wykonana z metalu w kolorze złotym skrywa także opcję dual SIM, która pozwala obsługiwać jednocześnie dwie karty – micro SIM i nano SIM, a także baterię o pojemności 2350mAh. Co ważne, Kruger&Matz Live 4 wyposażony został w port USB typu C, którego symetryczna budowa rozwiązuje problem ewentualnych uszkodzeń gniazda np. w czasie podłączania do ładowarki.

Smartfon dostępny jest w oficjalnym sklepie na stronie www.krugermatz.com w cenie: LIVE 4 – 799 zł, LIVE 4s – 899 zł, a także w sieci salonów LPelektronik www.lpelektronik.com.

Źródło: Kruger&Matz