LG odkrywa rewolucyjną technologię Deep Learning

0

Podczas zbliżających się targów CES 2017 w Las Vegas, firma LG Electronics zaprezentuje innowacyjną technologię Deep Learning, dzięki której sprzęt AGD zyska nowe, zadziwiające możliwości. Rozwiązanie LG pozwoli domowym urządzeniom na rejestrację oraz analizę zwyczajów użytkowników, tak aby lepiej dostosowywać swoje działanie do ludzkich potrzeb. 

 

Specjalne czujniki oraz technologia LG Deep Learning sprawiły, że nowy automatyczny odkurzacz LG rozpoznaje przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu i dostosowuje swoją pracę do ich położenia. Urządzenie wykonuje zdjęcia podłogi, dzięki czemu zapamiętuje przeszkody, by przy następnym spotkaniu skutecznie je ominąć. Inteligentny odkurzacz LG jest w stanie rozpoznać znajdujące się przed nim przewody, buty czy zabawki, co zmniejsza ryzyko, że zablokuje się między nimi i zakończy pracę. Urządzenie wykryje także ludzkie stopy – gdy napotka na tego typu przeszkodę, odtwarza komunikat głosowy z uprzejmą prośbą o przesunięcie się. W ten sposób zaawansowana technologia Deep Learning zastosowana w odkurzaczu LG pomaga mu wyznaczyć taką trasę, która zapewnia największą skuteczność sprzątania.

Technologię Deep Learning zastosowano także w inteligentnej lodówce LG. Analizując zachowania użytkownika, urządzenie rozpoznaje szczegóły codziennie wykonywanych czynności, a następnie dostosowuje do nich cykl swojej pracy. W ten sposób jest w stanie np. zsynchronizować moment napełnienia pojemnika na lód z czasem, kiedy użytkownik najczęściej z niego korzysta. Dodatkowo, inteligentna lodówka mierzy temperaturę i wilgotność powietrza na zewnątrz po to, by w odpowiednim okresie automatycznie uruchomić funkcję sterylizacji, dzięki której żywność pozostaje świeża na długo nawet podczas upalnych, letnich dni.

 

Inteligentny klimatyzator LG wyposażony w technologię „uczenia się” analizuje codzienne zachowania domowników – między innymi określa obszary, w których użytkownicy najczęściej przebywają w różnych porach dnia. Na podstawie tych informacji urządzenie może szybko schładzać wybrane miejsca w domu, by szybko i skutecznie zapewnić przyjemną temperaturę tam, gdzie w danej chwili jest to najbardziej potrzebne. W ten sposób np. w weekendy intensywniej pracuje w salonie, podczas gdy w dni robocze częściej kontroluje temperaturę w jadalni.

Nowa technologia Deep Learning pomaga pralce LG w poznawaniu warunków otoczenia charakterystycznych dla poszczególnych regionów oraz codziennych zachowań użytkownika, tak aby zapewnić optymalną skuteczność prania. W ten sposób urządzenie np. rozpoznając stopień twardości wody, odpowiednio dostosuje temperaturę prania oraz ilość wody, tak by zredukować jej negatywny wpływ na ubrania, a w miejscach, gdzie często występują burze piaskowe, pralka automatycznie dodaje jeszcze jeden cykl płukania, by dokładniej wyczyścić zakurzoną odzież.

Technologia „uczenia się” Deep Learning jest kolejnym etapem ewolucji inteligentnych urządzeń AGD. Zajmując czołową pozycję w branży, czujemy się zobowiązani do tego, by jako pierwsi wdrażać takie rozwiązania” komentuje Song Dae-hyun, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. „Metody stosowane przez firmy w celu pozyskiwania danych są czasem ważniejsze od samych możliwości urządzenia. W firmie LG jesteśmy przekonani, że zwiększanie funkcjonalności sprzętów AGD oraz zapewnianie wyższego poziomu wygody nie musi odbywać się kosztem bezpieczeństwa i prywatności konsumentów. Te zadania można i trzeba realizować jednocześnie”.

Najnowsze urządzenia AGD LG wyposażone w technologię „uczenia się” Deep Learning będą prezentowane podczas targów CES 2017 w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas Convention Center (Central Hall, stanowisko nr 11100).

 

Źródło: LG

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy ekran projekcyjny jest potrzebny?
Następny artykułProdukty Technics teraz obsługują TIDAL
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.