Lenovo prezentuje inteligentny monokular New Glass C200

0

Na targach CES 2017 firma Lenovo zaprezentowała Lenovo New Glass C200 wraz z towarzyszącym mu oprogramowaniem do rzeczywistości rozszerzonej. Ten inteligentny monokular wykorzystuje dwie najpopularniejsze obecnie w branży technologie: rzeczywistość rozszerzoną (AR) oraz sztuczną inteligencję (AI).

 

Lenovo New Glass C200 to inteligentny monokular, który identyfikuje obiekty świata rzeczywistego przy użyciu technologii AI. Produkt ten składa się z dwóch głównych części: monokularu i jednostki kieszonkowej, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu. Monokular jest wyjątkowo lekki — waży mniej niż 60 g — i działa z systemem operacyjnym Linux. Patrzy się przez niego tylko jednym okiem, dzięki czemu użytkownik widzi „mieszaną rzeczywistość” łączącą świat AR i świat rzeczywisty. Po pobraniu do smartfonu aplikacji New Glass i podłączeniu do niego jednostki kieszonkowej można zapewnić systemowi Lenovo New Glass C200 większą moc obliczeniową oraz łączność LTE. W komplecie znajdują się także akcesoria umożliwiające zamocowanie jednostki kieszonkowej na pasku lub noszenie jej w kieszeni.

 

Lenovo New Glass C200 rozpoznaje około 20 rodzajów obiektów, takich jak schematy budynków na obrazie rzeczywistym oraz wykorzystuje oprogramowanie AI pod nazwą Lenovo NBD Martin do identyfikacji oglądanych obrazów i oznaczania ich etykietami, prostopadłościanami ograniczającymi oraz adnotacjami. Oprogramowanie Lenovo NBD Martin umożliwia postrzeganie sceny lub obiektu przy użyciu wizji komputerowej, a następnie identyfikację obrazu w czasie rzeczywistym przy użyciu AI. Oprogramowanie analizuje dane pochodzące z inteligentnej kamery, czujników oraz historii zwyczajów użytkownika, a następnie łączy uzyskaną wiedzę z poleceniami głosowymi, gestami i naciśnięciami przycisków przez użytkownika, działając jako asystent AI. Użytkownicy biznesowi zyskują w ten sposób dostęp do informacji i narzędzi potrzebnych do wykonywania zadań.

W ramach wszechstronnego rozwiązania firma Lenovo zaprezentowała także platformę programową Lenovo NBD Titan, która umożliwia szybkie tworzenie zawartości AR użytkownikom o różnych poziomach umiejętności. Rozwiązanie to udostępnia możliwości AR wszystkim użytkownikom za pośrednictwem działającego na różnych urządzeniach i platformach oprogramowania do edycji wizualnej. Przy użyciu narzędzi AR Content Builder i Space Visitor użytkownicy mogą zanurzyć się w świecie AR i manipulować jego obiektami oraz je edytować. Ułatwi to na przykład remontowanie i planowanie wystroju wnętrz, ponieważ w przestrzeni AR można eksperymentować z architekturą i projektami. Wszystko to nie wymaga umiejętności w zakresie pisania kodu czy tworzenia aplikacji.

Masowa produkcja Lenovo New Glass C200 ma się rozpocząć w czerwcu 2017 r.

 

Źródło: inf. prasowe

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł30 lat systemu Canon EOS
Następny artykułHTC U Ultra w Polsce od Play, które mocno wspiera WOŚP
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.