CES 2017: Lenovo 500 Multimedia Controller

0

Z szybką ewolucją zaawansowanych rozwiązań do rozrywki domowej wiąże się też potrzeba, którą przewidziało niewielu producentów: innowacyjnego urządzenia, które integruje takie rozwiązania oraz umożliwia sterowanie nimi i optymalne wykorzystywanie ich funkcji. Firma Lenovo na targach CES 2017, prezentuje nowe, innowacyjne urządzenie dla domowej rozrywki.

 

Z niedawno przeprowadzonej przez Lenovo ankiety wynika, że niemal połowa respondentów łączy się z zewnętrznym monitorem co najmniej raz w tygodniu. Sterowanie różnymi ekranami, komputerami i innymi urządzeniami bywa jednak frustrujące i użytkownicy są często zmuszeni do używania różnych urządzeń w celu korzystania z różnych rodzajów zawartości i funkcji.

Zespół Lenovo opracował urządzenie zwane Lenovo 500 Multimedia Controller — nowoczesną, bezprzewodową klawiaturę z myszą, która mieści się w dłoni. Urządzenie to znacznie usprawnia interakcję z komputerem, internetem oraz telewizorem.

Zacznijmy od modułu klawiatury urządzenia Lenovo 500 Multimedia Controller. Działa ona także jako pojemnościowy panel wielodotykowy do systemu Windows 10 z obsługą gestów. Dzięki temu użytkownicy mogą pisać kciukami jak na zwykłej klawiaturze lub przeciągać palcami po powierzchni urządzenia.

Testy pierwszych modeli koncepcyjnych zaowocowały takimi cechami urządzenia, jak wygodnie zakrzywiony korpus ułatwiający podnoszenie z płaskich powierzchni (np. blatów stołów i stolików), eliminacja ostrych krawędzi, która zwiększa komfort trzymania urządzenia, oraz klawisze łatwo dostępne dla obu kciuków. Działa bezprzewodowo z odległości do 20 m. Urządzenie waży jedynie 141 g.

Lenovo 500 Multimedia Controller będzie dostępny w cenie 54,99 USD (ok. 230zł) od początku marca 2017.

 

Źródło: Lenovo