Koniec wsparcia dla Now Launcher

0
fot. lifehacker.com

Google postanowiło porzucić projekt Now Launchera, czyli nakładki systemowej dla wszystkich telefonów z Androidem, która była ściśle zintegrowana z asystentem Google Now.

 

Koniec wsparcia nie oznacza, że launchera nie będzie można używać. Producent przestanie jednak wypuszczać aktualizacje. Aplikacja zniknie ze sklepu Play jeszcze w tym kwartale. Po 1 marca wszystkie nowe modele telefonów z Now Launcher nie przejdą weryfikacji.

Szczegóły mogliśmy poznać dzięki wiadomości od Google do partnerów, która trafiła do sieci:

fot. PhoneArena

Czego możemy spodziewać się w zamian? Krążą plotki, że obecnie „ekskluzywny” Pixel Launcher, który przeznaczony jest tylko dla smartfonów z serii Pixel, zostanie udostępniony na szeroką skalę. Czy jest to prawda? Przyjdzie nam się przekonać. Z pewnością Google nie będzie chciało zostawić luki po Now Launcherze, który został pobrany przeszło dziesiątki milionów razy.

ŹRÓDŁOPhone Arena
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyciekła specyfikacja i ceny Huawei P10 i P10 Plus
Następny artykułGalaxy C5 Pro dostępny globalnie?
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.