IFA 2016: Nowy projektor 4K od Sony

0

Sony na targach IFA 2016 zaprezentowało bardzo dużo nowości. W śród nich znalazł się nowy projektor 4K SXRD™. Model VPL-VW550ES gwarantuje realistyczny obraz 4K HDR, a w połączeniu z kinem domowym zapewni niesamowite wrażenia podczas oglądania filmów.

 

Jest to trzeci projektor w aktualnej ofercie Sony, który oferuje obsługę materiałów 4K HDR. Stworzono go z myślą o fanach kina, muzyki i sportu, którzy pragną uzyskać najlepszą możliwą jakość przy oglądaniu ulubionych materiałów w kinie domowym albo salonie.

fot. Sony
fot. Sony

„Projektor VPL-VW550ES jest kolejnym efektem dążenia firmy Sony do zapewnienia widzom maksymalnie realistycznego obrazu i intensywnych wrażeń” — mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. Obraz 4K HDR najwierniej oddaje rzeczywistość, jaką widzimy na własne oczy. Nowy projektor zagwarantuje więc fanom kina domowego najlepszą możliwą jakość projekcji. Dzięki 4K HDR „zobaczyć” naprawdę znaczy „uwierzyć”.

Urządzenie trafi do oferty w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Technologia wykorzystana przez sony zapewnia trwałość lampy do 6000 godzin (w trybie jasności „Niski”). Jasność 1800 lumenów idzie w parze z większym dynamicznym współczynnikiem kontrastu, wynoszącym obecnie 350 000:1. Nowy model, tak jak i jego poprzednik, umożliwia dostęp do serwisów z materiałami 4K przez łącze HDMI w najnowszej wersji (umożliwiającej przesyłanie sygnałów HDR w jakości 4K 24p i 4K 60p). Złącza HDMI1 i HDMI2 są ponadto zgodne ze standardem HDCP 2.2. Wbudowany nadajnik radiowy 3D emituje mocny sygnał bezprzewodowy i zwiększa zasięg oraz stabilność synchronizacji 3D.

Projektor VPL-VW550ES ma trafić do sprzedaży w październiku 2016 r.

Źródło: Sony

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSłuchawki douszne – ktoś jeszcze ich używa?
Następny artykułIFA 2016: WiShake – czyli bezprzewodowe nauszne słuchawki od Wiko
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.