Fani gier komputerowych nie powinni zapominać o dobrej zabawie i… zasilaniu gwarantowanym

0

W Polsce gry komputerowe i e-sport szybko zyskują kolejnych zwolenników. Świadczy o tym chociażby wielkie święto fanów e-sportu, czyli finały Intel Extreme Masters, które w ostatnich tygodniach odbywały się w Katowicach. Oddając się emocjonującym rozgrywkom zarówno na turniejach, jak i w zaciszu domowym, fani gier powinni pamiętać również o odpowiednim zabezpieczeniu swojego sprzętu komputerowego, które zapewni zasilacz awaryjny UPS.  

 

Liczba fanów sportów elektronicznych w Polsce przekracza już pół miliona osób. Widocznym dowodem na popularność e-sportu jest między innymi fakt, że w trakcie IEM katowicki Spodek pęka w szwach – w tym roku w wydarzeniu uczestniczyło 173 tysięce osób. Dodatkowo, liczba osób śledzących rozgrywki online (streaming) wynosiła aż 46 milionów widzów! Ze względu na rosnącą popularność, w 2017 roku wydarzenie trwało aż dwa weekendy.

Najlepsza rozrywka i najwyższe bezpieczeństwo

Polacy nawet jeżeli nie grają w profesjonalnych ligach, to coraz chętniej grają w gry komputerowe w domu. Jak wynika z badań przedstawionych przez ESL, entuzjaści e-sportu wydają więcej na sprzęt. Zarówno ci, którzy grają na PC, jak i ci wybierający konsole, powinni jednak zadbać o odpowiednie zabezpieczenie sprzętu. Często w sytuacjach awarii prądu albo nagłej zmiany napięcia, nie tylko można stracić wszystkie „save-y”, ale nawet bezpowrotnie uszkodzić komputer lub konsolę. Zasilacz UPS pozwoli podtrzymać pracę podłączonego sprzętu aż do bezpiecznego zapisania dokumentów i wyłączenia urządzenia.

APC by Schneider Electric posiada szereg rozwiązań w tym zakresie, począwszy od mocy 1000VA do 3000VA. W warunkach domowych świetnie sprawdzi się model APC Back-UPS Pro 550, który można postawić nawet na biurku. Dzięki wyświetlaczowi użytkownik cały czas może monitorować parametry urządzenia oraz stan sieci. Obecnie coraz częściej stosuje się UPS w technologii On Line, które zapewniają kompleksową ochronę podłączonych urządzeń. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość zdalnego zarządzania UPS-em przez sieć. Co więcej, UPS-y zabezpieczają także domowy sprzęt przed impulsami elektrycznymi, uderzeniami pioruna i innymi zakłóceniami zasilania. W dobie dbałości o ekologię rozwiązania APC wyposażone zostały w tryb ekologiczny, który w wypadku dobrej jakości zasilania zewnętrznego pomija niektóre podzespoły, co zapewnia wysoką sprawność przy zachowaniu pełnej ochrony.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe zestawy muzyczne Sony o dużej mocy
Następny artykułCzym powinna charakteryzować się dobra suszarka do ubrań?
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.