Denon ogłosił współpracę z Amazonem

0

Firma Denon® Electronics ogłosiła swoją kolaborację z Amazonem, aby połączyć swój sprzęt z głosowym sterowaniem przy pomocy systemu Alexa. Planowany start w pierwszym kwartale 2017 roku.

 

Umożliwi to firmom Denon i Amazon sterowanie głosowe wewnątrz bezprzewodowej platformy multi-room HEOS. To kolejny krok Denona, po tym jak wcześniej w tym roku zbudował specjalny zespół zajmujący się tworzeniem interfejsu głosowego. HEOS dostarcza w prosty sposób użytkownikowi jego ulubioną muzykę z całego świata, korzystając z serwisów takich jak Spotify czy TIDAL . Daje również możliwość strumieniowania dźwięku zarejestrowanego na własnych urządzeniach mobilnych użytkownika: komputerze (Mac i PC) czy też nośnikach zewnętrznych, lub po prostu wewnątrz sieci domowej.

„Denon, który ma ponad 100-letnią historię w dziedzinie audio, innowacji i wzornictwa, a jego celem było zapewnienie najlepszej możliwej jakości dźwięku dla swoich klientów – robimy to obecnie w parze z Alexa firmy Amazon,“ – powiedział Brandon Stead, SVP rozwoju produktów firmy Denon. – „Widzimy niedawne zmiany w kierunku wyboru głosu, jako preferowanego interfejsu wyszukiwania, pobierania i kontrolowania muzyki i jest to swoista arena, na której możemy skupić się na naszym dziedzictwie: doskonałej wiedzy technicznej i innowacyjności, aby dostarczyć użytkownikom całkowicie nowe doznania.“

alexa

Dla użytkowników HEOSa oznacza to mniej więcej tyle, że będą mogli kontrolować swoje produkty HEOS przy pomocy usługi rozpoznawania głosowego Alexa, używając swojej normalnej mowy, zamiast korzystania z aplikacji HEOS w urządzeniach iOS, Android™, czy też Amazon Fire™. Użytkownicy będą mogli po prostu poprosić o włączenie muzyki, zadać swoje pytania, otrzymać informacje lokalne, kontrolować inteligentne urządzenia w domu i wiele więcej. Nowe funkcjonalności muzyczne będą dostępne na wszystkich urządzeniach HEOS w pierwszym kwartale 2017 roku.

Amazon dzieli z Denonem pasję do innowacji i designu,“ – powiedział Steve Rabuchin, Wice Prezes Amazon Alexa. – „Jesteśmy podekscytowani naszą kolaboracją, mającą na celu przenieść bezdotykową kontrolę głosową na produkty audio klasy premium już w przyszłym roku. Niebawem Klienci HEOS i Amazon Alexa będą mogli rozkoszować się wygodą rozwiązania sterowania głosem Alexa oraz wysokiej jakości sprzętem audio – jest to dla nas kolejny krok w kierunku umożliwienia sterowania głosowego przy pomocy Alexy na każdym urządzeniu w domach naszych Klientów.“

Źródło: Denon

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNieodkryte oblicze Wiko Fever Special Edition – recenzja
Następny artykułKruger&Matz prezentuje głośniki Bluetooth
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.