Cooler Master prezentuje nowy zasilacz za blisko 1000 $

0

Na rynku jest wiele potężnych zasilaczy, przeznaczonych dla naprawdę mocarnych urządzeń. Czasami jednak i taki PSU nie wystarczy. Dlatego Cooler Master przygotował zasilacz dla naprawdę mocożernych PC-tów: MasterWatt Maker 1200 MIJ.

 

MIJ to oczywiście skrót od Made in Japan. Cooler Master chwali się, że jego pracownicy spędzili ponad 165 000 godzin, by wraz z 40 inżynierami z Murata Manufacturing – znanej firmy dostarczającej rozwiązań z zakresu elektroniki – oddać w ręce użytkowników zasilacz, który starczy im na lata.
Jak przekonuje producent, większość części współczesnych zasilaczy produkowanych jest w Chinach czy na Tajwanie. W przypadku MasterWatt Maker 1200 MIJ 80% podzespołów powstało w Japonii, z czego ponad 20 elementów zostało zaprojektowanych przez Muratę – wszystko przez to, że potrzeby Cooler Mastera znacznie wykraczały poza dostępne na rynku rozwiązania.


Producent twierdzi, że jego zasilacz nie tylko powstał przy wykorzystaniu najlepszych jakościowo podzespołów, ale także pod okiem wybitnych specjalistów. Jednym z ważniejszych celów było obniżenie temperatury wytwarzanej przez PSU. Design niektórych części zasilacza wzorowano na dwóch, a nie tylko jednym komponencie, a wiele z nich działa w temperaturze nawet do 150 stopni C.
Co więcej, układ obwodu drukowanego i obwody konwersji napięcia znacznie różnią się od tych, jakie można spotkać w innych zasilaczach. Rozwiązania te wprowadzono po to, by działając w trybie z wyłączonym wentylatorem, MasterWatt Maker 1200 MIJ mógł nadal pracować na poziomie 50% swojej mocy.

Na sam koniec MasterWatt Maker 1200 MIJ przeszedł restrykcyjne testy Muraty – wyniki miały być zdecydowanie lepsze niż te, które są wymagane do otrzymania najwyższego certyfikatu 80 Plus Titanum.
Zasilacz MasterWatt Maker 1200 MIJ kosztuje około 4560 zł.

Źródło: inf. prasowe

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNZXT Aer F – wydajne wentylatory na lata
Następny artykułRiME ukaże się 26 maja na PlayStation 4, Xbox One oraz PC
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.