CES 2017: Samsung zaprezentuje odkurzacz automatyczny POWERbot VR7000

0

Samsung Electronics ogłasza  wprowadzenie nowości w innowacyjnej i popularnej linii odkurzaczy automatycznych POWERbot – modelu VR7000. Nowe urządzenie, którego premierę zaplanowano na styczniowe targi CES 2017 w Las Vegas, cechuje się dużą siłą ssania i niewielkimi wymiarami.

 

Nowa konstrukcja powstała przede wszystkim z myślą o konsumentach, którym zależy na dokładniejszym odkurzaniu. Według badania firmy Samsung, 39% konsumentów z Ameryki Północnej oczekuje, że odkurzacz automatyczny będzie docierał do trudno dostępnych miejsc, a jego moc ssania będzie na tyle duża, żeby wyeliminować potrzebę dodatkowego odkurzania ręcznego. W zależności od wybranego modelu, POWERbot VR7000 gwarantuje dokładne sprzątanie, generując moc ssania do 20 W i docierając w miejsca, których nie sposób posprzątać zwykłym odkurzaczem, na przykład pod łóżka i inne meble.

POWERbot VR7000 zbliża się do ścian na odległość 15 mm. Jest to możliwe, ponieważ szczotki o szerokości 288 mm (najszerszej wśród czołowych marek odkurzaczy) są umieszczone blisko przodu urządzenia. Dzięki funkcji Edge Clean Master natomiast, kiedy odkurzacz dojedzie do ściany, może łatwo zebrać zalegające na podłodze kurz i włosy (wybrane modele VR7000 mają specjalne szczotki anti-tangle). Zapewniają to specjalne wysuwane szczotki oraz opływowy kształt urządzenia. Sprzątanie przy przeszkodach jest jeszcze dokładniejsze dzięki funkcji Auto Shutter – automatyczne opuszczenie barierki umożliwia wciągnięcie większej ilości kurzu blisko krawędzi przeszkody.

System samoczyszczących szczotek (Self-Cleaning Brush System) w odkurzaczu POWERbot VR7000 znacząco zmniejsza ilość kurzu i włosów pozostających na włosiu szczotek. Śmieci gromadzą się w środkowej części szczotek, co ułatwia ich przenoszenie do pojemnika na kurz, ograniczając potrzebę regularnego ręcznego czyszczenia urządzenia.

POWERbota VR7000 wyposażono w wiele inteligentnych funkcji, które zwiększają efektywność jego automatycznej pracy. Funkcje Visionary Mapping Plus i FullView Senso 2.0 służą do rozpoznawania i zapamiętywania układu pomieszczeń, umożliwiając ich dokładne wysprzątanie. Odkurzacz może następnie samodzielnie ruszyć w kierunku zabrudzonych części domu. Wykrywa również i omija przeszkody lub drobne przedmioty (poniżej 10 mm).

Funkcja Intelligent Power Control automatycznie dostosowuje moc ssania, optymalizując odkurzanie w zależności od typu powierzchni. Na przykład po przemieszczeniu się z drewnianej podłogi na wykładzinę lub dywan, silnik dostosowuje moc ssania do powierzchni, aby urządzenie działało optymalnie. Ponadto, podobnie jak wiele innych urządzeń AGD, wybrane modele POWERbot VR7000 mogą być częścią domowego ekosystemu Internetu Rzeczy. Można sterować nimi w pełni zdalnie, używając specjalnej aplikacji. Za pomocą smartfonu lub innego urządzenia mobilnego użytkownik może włączać i wyłączać odkurzacz, planować sprzątanie i sprawdzać historię odkurzania. POWERbot VR7000 jest też kompatybilny z Amazon Echo, dzięki czemu reaguje na polecenia głosowe.

Zapraszamy każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na temat serii VR7000 lub jakichkolwiek innych produktów Samsung Electronics, na stoisko firmowe na targach CES, znajdujące się na stanowisku nr 15006 na I poziomie Hali Głównej Las Vegas Convention Center, od 5 do 8 stycznia 2017 r.

 

Źródło: inf. prasowa

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułADATA SU900 – SSD z kośćmi 3D MLC NAND
Następny artykułSankcje na Rosję za ataki hakerskie w trakcie wyborów
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.