CES 2017: Roboty ze sztuczną inteligencją od LG

2

Podczas zbliżających się targów CES 2017 firma LG Electronics przedstawi przegląd zaawansowanych technologii robotycznych, prezentując swoje innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji. Pokaz robotów prawdopodobnie będzie jednym z ważniejszych wydarzeń podczas spotkania w Las Vegas.

 

Dzięki wydajnym procesorom oraz algorytmom analizującym otoczenie, roboty LG będą mogły poruszać się po skomplikowanych trasach oraz wybierając te, które pozwolą na najefektywniejsze wykonywanie zadań, na każdym kroku zwiększając komfort życia domowników.

Innowacje opracowane przez LG wykraczają poza technologie wykorzystane w automatycznym odkurzaczu LG HOM-BOT. Zaprezentowane podczas CES roboty będą pierwszymi tego typu urządzeniami wyposażonymi w funkcje oparte na sztucznej inteligencji, przeznaczonymi nie tylko do sprzątania – bez problemu współpracują z innymi urządzeniami smart także na zewnątrz budynków.

Wśród robotów LG prezentowanych w Las Vegas pojawią się modele przeznaczone do zastosowań komercyjnych w miejscach publicznych, takich jak porty lotnicze czy hotele, gdzie będą pracować z myślą o zwiększeniu komfortu gości. LG przedstawi także LG Hub Robot przeznaczony do użytkowania w domu – może pełnić funkcję osobistego asystenta oraz ułatwić korzystanie ze sprzętu wchodzącego w skład inteligentnego domu. Kolejny robot, który zostanie pokazany podczas targów CES 2017 został stworzony do najefektywniejszego wykonywania prac na podwórku i w ogrodzie.

Seria robotów LG zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej firmy LG, 4 stycznia 2017 o godzinie 8:00 czasu PST w Mandalay Bay Resort and Casino w Las Vegas. Uczestnicy targów CES będą mogli zobaczyć roboty LG również na stanowisku firmy w Las Vegas Convention Center (Central Hall, nr 11100).

 

Źródło: LG

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKONKURS: Pokaż swój sposób na ciepło w domu i wygraj konsolę PlayStation 4
Następny artykułZnamy pełną specyfikację smartfonów Samsung Galaxy z serii A!
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.
  • Rybczyk Łukasz

    Kolejny fajny element uzupełniający system Smart Home 🙂

    • technologiczna

      A podczas CES zobaczymy tego jeszcze więcej 🙂 Oby tylko firmy odpowiednio zabezpieczyły swoje urządzenia przed włamaniami.