CES 2017: Nowa linia komputerów dla graczy Lenovo Legion

0

Firma Lenovo w trakcie trwania targów Consumer Electronics Show 2017, prezentuje nową linię komputerów dla graczy Lenovo Legion. Nowe notebooki Lenovo Legion Y720 i Y520 podnoszą poprzeczkę w grach na 5 sposobów.

 

Chcąc zapewnić graczom jak najbardziej wciągającą rozrywkę, firma Lenovo zgromadziła społeczność graczy i wsłuchiwała się w ich opinie, aby zorientować się, co cenią najbardziej. W tym roku, producent wprowadza specjalną markę komputerów dla graczy — Lenovo Legion, która zapewnia użytkownikom wydajne urządzenia, aktywną społeczność oraz to, co budzi ich największą pasję — najbardziej realistyczne wrażenia z gry.

Pierwsze modele komputerów Lenovo Legion stanowią ucieleśnienie nowoczesnego sprzętu do gier. Lenovo Legion Y720 i Y520 to dwa potężne notebooki do gier przeznaczone dla zwykłych graczy i dla entuzjastów. Produkty te powstały dzięki rozmowom z tysiącami graczy oraz zrozumieniu i przewidzeniu ich potrzeb. Notebooki Lenovo Legion Y720 i Y520 podnoszą poprzeczkę w grze na podstawie opinii graczy pod pięcioma względami:

  1. Need for Speed

Nasz mózg ożywia zmysły. Podobnie karta graficzna i procesor w komputerze umożliwiają działanie funkcji oddziałujących na zmysły — np. ekranu czy klawiatury — w taki sposób, by zapewniały realistyczne wrażenia w grze. Gracze są zgodni co do tego, że szybka karta graficzna i procesor to najważniejsze elementy komputera do gier. Notebooki Lenovo Legion są wyposażone w najnowsze karty graficzne NVIDIA oraz procesory Intel Core i7 7. generacji zapewniające szybkość niezbędną do zwycięstwa. Większa ilość pamięci RAM poprawia płynność gry, a rozbudowa pamięci RAM to drugie w kolejności usprawnienie najbardziej pożądane przez graczy. 16 GB pamięci DDR4 w obu laptopach umożliwia uruchamianie i transmisję strumieniową ulubionej gry, odpowiadanie na pytania na czacie i jednoczesne odtwarzanie muzyki bez żadnych zacięć. Mało tego, notebook Lenovo Legion Y720 ma najszybsze złącze dostępne we współczesnych komputerach PC — Thunderbolt 3 które zapewnia łatwe podłączanie urządzeń i grę z błyskawiczną szybkością.

Y520
  1. Rzeczywistość wirtualna na serio

Granice między rzeczywistością a wrażeniami wirtualnymi zacierają się. Wyraźnie jednak widać, że powstająca na ich przecięciu rzeczywistość wirtualna (VR) staje się nową rzeczywistością cyfrową. Wielu znawców branży uważa, że VR będzie najważniejszym trendem w świecie gier w 2017 roku. Notebook Lenovo Legion Y720 jest z założenia gotowy do obsługi VR dzięki karcie graficznej do poziomu NVIDIA GeForce GTX 1060 i zapewnia wciągającą rozrywkę. Wystarczy podłączyć gogle VR do gniazda HDMI.

Y720

 

  1. Przyjazny dla oczu

Ponieważ gracze potrzebują wysokiej rozdzielczości ekranu, Lenovo podnosi poprzeczkę, wyposażając notebook Lenovo Legion Y720 w ekran antyodblaskowy IPS o rozdzielczości UHD (3840 x 2160). Jakość obrazu na ekranie zależy także od procesora graficznego. Notebooki Lenovo Legion służą do grania w wysokiej rozdzielczości z komfortową dla oczu liczbą klatek na sekundę, a umożliwiają to najnowsze karty graficzne.

Y720
  1. W otoczeniu dźwięków

Na realizm gry najdobitniej wpływa otoczenie dźwiękowe. Niemal połowa (44%) graczy PC kupiła w ubiegłym roku nowe akcesoria audio, aby poprawić wrażenia dźwiękowe z gier. Lenovo Legion Y720 to pierwszy na świecie komputer PC z systemem Windows wyposażony w technologię Dolby Atmos. Podczas korzystania z gier z technologią Dolby Atmos oraz słuchawek słychać, gdzie w trójwymiarowej przestrzeni znajdują się członkowie naszego oddziału oraz przeciwnicy. W ten sposób gra nabiera większej głębi i szczegółowości.

  1. Gra z wyczuciem

Czy wiecie, że większość graczy to nocne marki? Z badań przeprowadzonych wśród użytkowników wynika, że gra się najczęściej od 18:00 do północy. Dlatego właśnie w notebooku Lenovo Legion Y720 dodano opcjonalną klawiaturę RGB, a w Lenovo Legion Y520 — czerwoną, dzięki czemu w nocy gra się bardzo łatwo, bez poszukiwania klawiszy po omacku.

Y720

Notebook Lenovo Legion Y720 ma ponadto opcjonalny, zintegrowany odbiornik bezprzewodowy Xbox One, który obsługuje maksymalnie cztery kontrolery podczas gry ze znajomymi.

Lenovo Legion Y720 będzie dostępny w cenie od 1399,99 USD (ok. 5.800,00zł) od kwietnia 2017 roku.

Lenovo Legion Y520 będzie dostępny w cenie od 899,99 USD (ok. 3.800,00zł) od lutego 2017 roku.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.lenovo.com/ces i www.lenovogaming.com.

 

Źródło: Lenovo

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPlay zamyka program Fair Play
Następny artykułCES 2017: Sony powiększa ofertę telewizorów 4K HDR o nowe serie X oraz A
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.