Bateria, która ładuje się w 15 minut!

0

Jeśli dużo korzystasz ze swojego telefonu wiesz, że największym problemem może być bateria, która często kończy się w momencie kiedy jest najbardziej potrzebna. Nie zawsze mamy też czas na pełne naładowanie telefonu. Problem ten potrafi rozwiązać pewna firma.

 

Dongxu Optoelectronics zaprezentowało światu nowoczesną grafenową baterię G-King o pojemności 4800 mAh, którą można naładować w niecałe 15 minut! Producent zapewnia, że ten rodzaj baterii jest bardziej trwały od standardowych rozwiązań. Akumulator powinien spokojnie wytrzymać 3500 cykli ładowania, to aż siedem razy więcej niż w przypadku akumulatorów litowo-jonowych.

Szybko ładująca się bateria
Szybko ładująca się bateria

Bateria została pokazana na początku lipca podczas konferencji odbywającej się w Pekinie. Niestety producent nie wspominał na razie kiedy trafi ona do oficjalnej sprzedaży ani jaka będzie jej cena. Najprawdopodobniej jeszcze musimy poczekać aż rozwiązanie trafi do nowych smartfonów, ale z pewnością będzie to wielki krok do przodu w dziedzinie technologii.

Źródło: China Xinhua News Agency

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCar of the Year 2017
Następny artykułHuawei P9 otrzymuje aktualizację systemową
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.