ART AP-T01 – słuchawki dla dzieci

0

Jako rodzic z pewnością wiesz, że nie każdy produkt określany jako odpowiedni dla dzieci taki jest. Ciężko jest na przykład wybrać idealne słuchawki dla młodych, w końcu lekarze coraz częściej ostrzegają o ich złym wpływie na słuch. Specjalnie dla Was sprawdzimy czy propozycja słuchawek od firmy ART, jak wskazuje producent będzie odpowiednia dla najmłodszych miłośników muzyki.

 

Dzieci w ślad za swoimi rodzicami coraz chętniej sięgają po słuchawki. Muzyka może stanowić ważny element ich rozwoju, ale może też stać się poważnym zagrożeniem. Mimo rozmów o złym wpływie głośnego słuchania na nasze uszy, do tej pory nie mieliśmy kontroli nad tym jaki poziom głośności najmłodsi członkowie rodziny mogą wybrać. Z rozwiązaniem przychodzi firma ART prezentując słuchawki bezpiecznie dla słuchu młodego człowieka powyżej 3 roku życia. Skąd możemy mieć pewność, że takie są? Zostało w nich zastosowane ograniczenie głośności do bezpiecznego poziomu 85 dB.

dsc_1140

W pudełku poza parą słuchawek w wybranym żywym kolorze oraz nakładką regulująca ich wielkość znajdziemy małą instrukcję, zawierającą pełny opis, zastrzeżenia dotyczące użytkowania, kartę gwarancyjną oraz deklarację zgodności WE z normami: 2004/108/WE EMC, 2009/48/WE Bezpieczeństwo zabawek i 2011/65/EU ROHS.

Słuchawki są wyjątkowo giętkie. Możemy swobodnie wyginać je „we wszystkie strony”. Pałąk od razu wraca do swojej pierwszej formy, mimo wielu prób na razie nie zauważyłam żadnych odkształceń. Należy jednak pamiętać, że każdy materiał w pewnym momencie może stać się bardziej podatny na uszkodzenia. Dziecko jednak nie będzie miało na tyle siły aby doprowadzić do ich zniszczenia przy wyginaniu.

Nakładka regulująca wielkość została wykonana z tego samego materiału co pałąk, jest jednak mniej elastyczna. Po zaczepieniu do słuchawek trzyma się ich dość mocno, a po pewnym czasie gdy maluch podrośnie będziemy mogli ją zdemontować, i nie będziemy musieli kupować nowych, większych słuchawek.

Aby sprawdzić poziom głośności, dla porównania użyłam słuchawek dla dorosłych. Przy poziomie około 25% głośności w telefonie, a potem w laptopie nie zauważyłam różnicy. Dochodząc do połowy skali głośności muzyka oraz odtwarzany testowo audiobook były już znacznie cichsze. Przy maksymalnym poziomie różnica ta jest już bardzo duża. Dla osoby dorosłej byłyby zdecydowanie za ciche, szczególnie w ruchu lub przy głośnym otoczeniu.

dsc_1158a

Podsumowanie

Słuchawki ART AP-T01 z pewnością będą znacznie lepszym wyborem dla dzieci niż zwykłe dostępne „dla dorosłych”. Materiały zostały dopasowane tak, aby najmłodsi nie zrobili sobie krzywdy, jedynym minusem może być wykonanie kabla, który może być podatny na uszkodzenia. Słuchawki posiadają nakładkę do regulacji wielkości, dzięki czemu rosną razem z naszym najmłodszym członkiem rodziny, a ograniczenie głośności nie pozwoli na niebezpieczny dla słuchu poziom dźwięku. Z pewnością każdy rodzic, który szuka słuchawek dla swoich dzieci powinien rozważyć ten produkt. Dostępne w kolorach zielony, różowy, fioletowy i niebieski w cenie od 49 zł. Lista sklepów na stronie producenta oraz na ceneo.pl.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHTC 10 dostał Androida 7.0
Następny artykułWiko Ufeel Prime jest już dostępny w Polsce. Zobaczcie naszą relacje z konferencji
Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo - spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.