Apple wart bilion?

2
fot.Apple

Nowy rok może być przełomowy jeśli chodzi o „wartości” firm technologicznych. Apple, Alphabet oraz Microsoft stanęli w wyścigu o pierwszy bilion, czyżby gigant z Curpentino był najbliżej celu?

 

Napisałem „wartości” w cudzysłowie nie bez powodu. Większość osób zainteresowanych ekonomią przyzna mi rację, że giełdowa wycena gigantów technologicznych nie ma absolutnie żadnego przełożenia na fizyczną wartość tych koncernów.

fot. Austin Evans @ YouTube

Analityk Horce Deidu z Asymco spekuluje, że łączny przychód ze sprzedaży produktów oraz usług od Apple może przekroczyć bilion dolarów. Takie pieniądze jabłko może zawdzięczyć ogromnej sprzedaży iPhone’ów. W połowie tego roku łączny przychód z ich sprzedaży ma wynieść 980 mld $. Od premiery pierwszego iPhone’a, do rąk klientów trafiło już 1,2 miliarda urządzeń, co czyni tę serię najbardziej udaną linią urządzeń w historii.

Oprócz ogromnej zasługi urządzeń iOS, Apple wzbogaciło się również na usługach. Wygenerowały one już ponad 100 mld dolarów przychodu. Patrząc na takie zyski niemal pewnym jest, że w tym roku firma osiągnie pierwszy bilion. Inwestorzy uważają jednak, że aby przekroczyć tę barierę, Apple potrzebować będzie kolejnego przełomowego urządzenia. Zapewne będzie to iPhone 7s.

ŹRÓDŁOPhoneArena
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŁadowarki uniwersalne typu USB-C od Trust
Następny artykułTP-Link HA100 – recenzja odbiornika dźwięku
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.
  • norbert

    iphone 7s nie będzie 😛

  • ExynosX

    Apple jest w tarapatach. Czytałem ostatnio, że po kieszeni prezes Cook dostał.