Aidlab – Ogromna zmiana dla codziennych treningów

0

Jeśli jesteś miłośnikiem sportów i lubisz śledzić swoje postępy, znasz już z pewnością wszystkie dostępne na rynku aplikacje. Jednak jeszcze niewiele osób słyszało o nowym urządzeniu, które może namieszać na rynku. 

 

Aidlab jest urządzeniem noszonym przy pomocy rozszerzenia na klatce piersiowej użytkownika. Dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom technologicznym, pozwala na uproszczenie prowadzonego treningu. Zaawansowane algorytmy urządzenia zliczają powtórzenia ćwiczeń, analizując ich przebieg. Od tej pory trenujący nie będzie musiał się skupiać na zliczaniu pompek, przysiadów, czy burprees, ponieważ Aidlab będzie robił to za niego.
Dodatkowo istotną funkcją urządzenia jest analiza stanu zdrowia ćwiczącego. Umiejscowienie na klatce piersiowej pozwala na ciągły monitoring serca, temperatury ciała, pracy płuc. Zapisuje ono te informacje, łącząc je z danymi na temat treningu. W przypadku pojawienia się jakichś problemów będzie mogło poinformować o nich użytkownika.
Jest to urządzenie stworzone przez doświadczony zespół inżynierów z Gdańska, którzy od prawie dziesięciu lat pracują z technologiami mobilnymi. Prowadzone od kilku lat przez firmę badania nad medycznymi technologiami wspierającymi ludzi w ich życiu codziennym pozwoliły na stworzenie tego rozwiązania.

 

Źródło: inf. prasowe

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułADATA X7000 – powerbank wielkości smartfona
Następny artykułIle zarobiła gra Pokemon Go w 2016 roku?

Miłośniczka gadżetów i nowych technologii. Prywatnie: studentka prawa, księgowa i opiekunka papugi. Uwielbiam muzykę na żywo – spotkacie mnie na większości festiwali w Polsce, a już na pewno na każdym koncercie The Prodigy. Wielka fanka serialu Suits. Jestem zadowoloną właścicielką HTC 10. Postaram się pokazać Wam, że kobieta też może interesować się telefonami i gadżetami z „męskiego” świata.