90% pracowników zastąpionych przez roboty, efekt?

0
fot. Occupy Corporatism

Jedna z chińskich fabryk zastąpiła 590 pracowników robotami. Produktywność wzrosła aż o 250%.

 

Przedsiębiorstwo Technologii Precyzyjnych Changying, zajmujące się głównie produkcją telefonów komórkowych, postanowiło zastąpić większość kadry robotami. Stanowisko utrzymało tylko 60 pracowników, którzy teraz mają odpowiadać za nadzór nad maszynami.

Wkrótce nawet ta liczba może zostać zredukowana do 20 osób, bo tylko tyle wystarczy do sprawnego zarządzania produkcją. Oprócz ogromnego wzrostu wydajności znacząco spadł też odsetek wadliwych produktów – margines błędu zmalał z 25% do zaledwie 5%.

fot. InsideSources

Przy tego typu informacjach pojawiają się pytania – kiedy maszyny zastąpią większość pracowników? W przypadku tej firmy posadę straciło prawie 600 osób, ale co w przypadku potężniejszych korporacji? Zastępowanie ludzi maszynami jest kwestią czasu i wszyscy powinni o tym myśleć.

ŹRÓDŁOWND
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKoniec odsprzedawania gier dołączonych do kart graficznych
Następny artykułOgromny atak hakerski na polski sektor finansowy
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.